Українські озимі остаточно входять в зиму: загрозливих явищ для перезимівлі не спостерігається

На початку першої декади грудня внаслідок зниження середньодобової температури повітря до від’ємних значень на полях західних, Житомирської, Чернігівської, Сумської та Черкаської областей було відмічене остаточне припинення вегетації озимих культур.

Про це повідомляється в декадному огляді «Укргідрометеоцентру».

«Упродовж декади повільні ростові процеси на посівах озимини відмічалася у південних та місцями центральних областях, на решті території країни активні ростові процеси припинилися. Загрозливих явищ для перезимівлі озимих та плодових культур не спостерігалося», — прокоментували експерти.

Зазначається, що упродовж першої декади грудня в Україні відмічалися явища погоди притаманні як зимовому, так і осінньому сезонам — тумани, дощі, мокрий сніг та сніг, утворення та танення снігового покриву. У середині декади спостерігалися інтенсивні снігопади у західних та місцями у північних областях, майже на всій території відбувалося налипання мокрого снігу, утворення ожеледі та ожеледиці, складні відкладення паморозі, посилення вітру.

«Температурний режим був надзвичайно контрастним – у східній половині країни спостерігалася дуже тепла погода із температурами характерними для початку листопада, у західних областях середня температура була від'ємною і в середньому відповідала нормі», — пояснили агрометеорологи.

За словами аналітиків, у найхолодніші дні мінімальна температура ґрунту на глибині вузла кущіння озимих культур та багаторічних трав (3 см) місцями у Вінницькій, Кіровоградській, Черкаській, Київській, Житомирській, Рівненській, Хмельницькій, Тернопільській та Івано-Франківській областях знижувалася до мінус 3-5 °С, на решті території країни — до мінус 2-плюс 1 °С, що значно вище критичної температури вимерзання, яка за розрахунками агрометеорологів становила: озимої пшениці — мінус 12-18 °С, озимого жита — мінус 15-17 °С, озимого ячменю — мінус 10-12 °С.

Нагадаємо, що в озимих культурах в аграріїв Центрального регіону цього сезону спостерігається дещо кволий розвиток спричинений дефіцитом вологи в осінній період. На ранніх посівах картина набагато краща — озима пшениця розкущилась і в зиму входить в відмінному стані.

Виконано за допомогоюDisqus