Спеціалісти розповіли про ефективне управління складськими приміщеннями

Попри те, що основна діяльність агрокорпорації «Степова» — виробництво насіння і гібридних культур, особливе місце приділяють менеджменту великих складських приміщень. Крім того, що склади використовуються для обслуговування власних потужностей, практично половину площі відведено підприємствам-орендарям. 

Такою інформацією поділилися топменеджмент агрокорпорації «Степова» Людмила Попова та В'ячеслав Чугунов у матеріалі «Насіннєвий бізнес з нуля, склади 100 тис. кв. м, дистрибуція та сервіс: Візитка агрокорпорації Степова».

Директор з рослинництва Людмила Попова розповідає, що компанія приймає на зберігання продукцію від інших підприємств. У зимовий час в складах підтримується температура не нижче +5℃. У літній період температура в холодильниках +16-17℃. Тут є всі умови для роботи персоналу, навіть душові. За потреби компанія може орендувати офіс, як це робить, наприклад, Syngenta.

«Для зберігання продукції та ТМЦ «Степова» має власні складські приміщення класу А. Причому територія не така вже й маленька — 100 тис. м2. Отже, є можливість здавати в оренду приміщення іншим учасникам ринку, і наразі 45% площі займають саме орендарі. Тут є всі умови, щоб зберігати не тільки насіння, а й ЗЗР, добрива, паливно-мастильні матеріали», — повідомляє Людмила Попова.

За її словами, «Степова» має гарну транспортну розв'язку: поряд проходить Сімферопольська траса і є залізнична станція, а на території та в складах встановлений відеонагляд.

В інших складах, на відміну від зернових сховищ, зберігається техніка та розташована власна СТО. Зараз практично 100% ремонтів техніки корпорація проводить своїми силами. Для цього в штаті є висококваліфіковані співробітники, необхідні інструменти та випробувальні стенди, повідомляє директор агротехнічного департаменту В'ячеслав Чугунов.

«Вся техніка ділиться на групи: вантажні автомобілі, імпортна техніка, до якої відноситься вся великогабаритна техніка, зокрема потужні трактори, комбайни і техніка, трактори і причіпна техніка, вилочні навантажувачі», — розповідає Вячеслав Чугунов.

За його словами, окремо на території є приміщення, де проводиться ремонт кузовних частин автомобілів та ще одне приміщення — склад запчастин, де одночасно зберігається до 1 млн найменувань.

Для складу із запчастинами придумали ноу-хау: кожне підприємство корпорації повинно мати свій стелаж із необхідними запчастинами. На кожну запчастину нанесли штрих-код і занесли в програму 1С. Такі кроки дієві і приносять суттєву економію, зазначають в компанії.

Нагадаємо, в Україні тестують прототип трактора, який отримав золото на AGRITECHNICA 2022. Випробування інноваційної машини проводять в Черкаській та Київській областях.

Виконано за допомогоюDisqus