Влада планує спростити набуття прав на сільськогосподарські земельні ділянки

На засіданні Комітету Верховної Ради з питань аграрної та земельної політики погодили зміни (законопроект №6199), які дозволять не зловживати переважним правом при купівлі земельних ділянок та застосувати його в час набуття такого права, зокрема юридичними особами.

Про це повідомив член депутатської групи «Партія «За майбутнє», секретар Комітету Верховної Ради України з питань аграрної та земельної політики Іван Чайківський на сторінці у Facebook.

Він акцентував, що нардепи також погодили зменшення навантаження на нотаріусів, спростивши перевірку права на купівлю землі одному з подружжя.

За його словами, змінами, які пропонується проєктом, встановлюється, що перевірка відповідності набувача земельної ділянки сільськогосподарського призначення вимогам, визначеним статтею №130 Земельного кодексу України не здійснюється при набутті у власність земельних ділянок сільськогосподарського призначення для ведення садівництва та для ведення особистого селянського господарства зокрема:

  • земельних ділянок сільгосппризначення для ведення садівництва — 0,25 га;
  • земельних ділянок сільгосппризначення для ведення особистого селянського господарства, розташованих в межах населених пунктів, площею до 2 га.

«Законопроектом пропонується удосконалити процедуру набуття у власність покупців невеликих земельних ділянок для садівництва та земельних ділянок для ведення особистого селянського господарства, розташованих в межах населених пунктів. Запропонували законопроект до 1 читання та включення його в порядок денний сесії», — зазначив депутат.

Нагадаємо що у листопаді кількість угод купівлі-продажу на ринку землі зросла на 37%, порівняно з жовтнем. Найактивнішою за обігом ринку земель, є Харківська область. 

Виконано за допомогоюDisqus