Підбито підсумок 6 місяців ринку землі: середньозважена ціна склала 40 тис. грн за га

За шість місяців діяльності ринку землі стали відомі основні результати: середньозважена ціна склала 40 тис. грн за га, а загальний обсяг від продажу ділянок склав 5,3 млрд грн.

Про це повідомляє пресслужба KSE.

12 січня експерт Центру досліджень продовольства та землекористування Київської школи економіки Роман Нейтер розповів основні ключові показники щодо ринку землі під час онлайн-презентації п’ятого випуску бюлетеня «Огляд стану земельних відносин в Україні».

Повідомляється, що за 6 місяців від запуску ринку землі пік укладення угод купівлі-продажу припав на грудень 2021 року.

«У грудні щоденна площа землі в обігу перевищувала 2500 га. Абсолютний рекорд було зафіксовано 23 грудня — майже 1200 транзакцій і понад 3 тис. га проданих земель», — повідомив Роман Нейтер.

Зазначається, що за час діяльності ринку землі, ціна продажу землі у державному реєстрі на сьогодні зазначена тільки для половини угод (55%). Для моделювання вартості ділянок, враховували їх цільове призначення, площу, тип угідь та місце розташування ділянок.

«За підсумками першого півріччя функціонування ринку його обсяг склав 5,3 млрд грн, які отримали землевласники від продажу своєї землі», — наголосив Роман Нейтер.

Повідомляється, що упродовж 6 місяців найбільше земель, які продавали — це рілля (86,2%), частка сіножатних та пасовищ — 10,6%, решта 3,2% — а всі інші типи угідь. При цьому середньозважена ціна коливається на рівні близько 40 тис. грн за гектар.

За словами експерта, перше півріччя було продано більше третини відсотка від всіх сільськогосподарських земель. Найактивнішими є Харківська, Херсонська та Кіровоградська області. В аутсайдерах — Рівненська, Львівська та Івано-Франківська області.

Нагадаємо, українські виробники продаватимуть органічну продукцію до ЄС відповідно до нових законів. На початку 2022 року в ЄС входить вдію оновлений Регламент, який регулює сферу органічного законодавства.

 

Виконано за допомогоюDisqus