На світовому молочному ринку очікується значне зростання цін: в Україні зросте імпорт молочки

Експерти прогнозують зростання світового молочного ринку, якщо поточний темп зростання збережеться, то до 2025 року у світі буде продано молочної продукції на $956 млрд.

Про це пише пресслужба «ІНФАГРО».

Зазначається, що цього року цей показник становитиме близько $722 млрд, що на 7% більше у порівнянні з 2020. При цьому світове виробництво молока зросте лише на 1-2%. Тобто, поки що ринок зростає більше внаслідок цін.

«Слід також відзначити глобалізацію у сегменті виробництва молокопродуктів. 20 найбільших компаній переробляють близько чверті всього молока (212 млн тонн у 2020 році). Найскромніша компанія в ТОП-20, Sodiaal, переробляє молока більше, ніж вся Україна — 4,5 млн т. А лідируючі компанії — Dairy Farmers of America, Lactalis, Fonterra — минулого року закупили для переробки по 28,6, 21,7 та 18,7 млн т молока відповідно» — пише «Інфагро».

Повідомляється, що в Україні лише кілька найбільших компаній спроможні переробити за рік приблизно 350 тис. т молока.

«Тягатися зі світовими лідерами українським молочникам поки що не доводиться. Та загалом треба готуватися до суттєвого перегляду молочних балансів у країні. Зменшуючи виробництво молока, ми швидко рухаємося до переходу в категорію великих європейських країн імпортерів. Ми б’ємо нові рекорди із зовнішніх закупівель сиру і не припиняємо збільшувати імпорт свіжих молокопродуктів», — йдеться у повідомленні.

Зазначається, що суттєве подорожчання молочних продуктів у світі не убезпечить Україну від подальшого збільшення імпорту.

Нагадаємо, за оцінками Японської молочної асоціації, кількість надлишкового молока досягне приблизно 5 тис. т до кінця року.

 

Виконано за допомогоюDisqus