Ціна на газ в Європі побила черговий рекорд: $2000 за тис. кубометрів

Спотова ціна газу в Європі досягла позначки $2035 за тис. м3. Вже вдруге з осені зафіксовано підвищення ціни. 

Про це пише «Інтерфакс-Україна»

Ціна найближчого (січневого) ф’ючерсу на TTF на біржі ICE Futures 21 грудня досягла позначки $2035 за тис. м3. Це абсолютний рекорд за всю історію торгів — попередній був зафіксований на початку жовтня.

Повідомляється, що ціна січневого ф'ючерса на TTF на біржі ICE Futures у вівторок сягнула EUR 174,61 за МВт-год, тобто $2039 за тис. м3. Це абсолютний рекорд за всю історію торгів. Попередній було зафіксовано на початку жовтня поточного року.

Відтак листопаді контракт «на день наперед» торгувався на TTF у середньому по $945, у грудні — $1311 за м3. Від початку року середнє значення контракту сягнуло $537.

Зазначається, що «Газпром» не замовляв на газову добу вівторка транзит газопроводом «Ямал-Європа». Трубопровід зупинився і перейшов у реверсний режим, коли газ йде із заходу на схід.

Згідно з прогнозом погоди цього та наступного тижня в Європі очікується сильні холоди упродовж кількох днів. Цьогоріч середня груднева температура повітря в грудні на 2°C нижче, ніж минулого року.

Повідомляється, що в Європі знизилося виробництво електроенергії з відновлюваних джерел. У понеділок внесок вітрової генерації у вироблення електроенергії становив лише 9,4%, тоді як за попередній тиждень (13-19 грудня) середній показник становив 13,7% за максимуму в неділю — 20%, свідчать дані асоціації WindEurope.

Станом на ранок понеділка, рівень запасів газу в підземних сховищах Європи сягнув позначки 59,57% від їхньої максимальної місткості. В Gas Infrastructure Europe зазначають що — це на 16,3% нижче за середні показники останніх п'яти років.

Нагадаємо, регулятор ринку Індії розпорядився припинити на рік торгівлю ф'ючерсами на ключові сільськогосподарські товари, оскільки найбільший у світі імпортер рослинних олій та великий виробник пшениці та рису намагається стримати продовольчу інфляцію.

Виконано за допомогоюDisqus