Ціна на газ в Європі обвалилася на третину від максимумів на цьому тижні

За останні два дні ціна газу в Європі впала на третину від історичного максимуму вівторка. Це було спричинено підвищенням вироблення вітряної генерації через посилений вітер. Так, оновлений прогноз погоди обіцяє регіону сильну відлигу останніми днями року.

Про це пише «Інтерфакс-Україна».

Зазначається, що внесок вітрової генерації у вироблення електроенергії в Європі у четвер зріс до 13,8% після 7,1% у середу й тримісячного мінімуму у 5,52% у вівторок, свідчать дані асоціації WindEurope. Минулого тижня (з 13 до 19 грудня) внесок вітряків у вироблення електроенергії в Європі становив у середньому 13,7%.

Читати за темою: Газова криза як мотивація? Про позитивні моменти енергетичного колапсу

У четвер торги газом (контракт «на день уперед») на TTF завершилися на рівні $1485 за 1 тис. м3 після $1997 у середу та рекордних $2138 за 1 тис. м3 у вівторок.

Згідно з повідомленням, уранці у п'ятницю січневий ф'ючерс на TTF на біржі ICE Futures торгується на рівні $1300 за 1 тис. м3.

«Запаси газу в підземних сховищах Європи впали до 57,5% від місткості (дані на ранок четверга) — це на 17,3 процентного пункту нижче за середнє значення за останні п'ять років, повідомляє Gas Infrastructure Europe. За газову добу 22 грудня відбір газу з ПСГ Європи становив 776 млн м3, що є максимальним показником початку сезону відбору», — говорится в повідомленні.

Видання пише, що надходження до європейської мережі газу з терміналів прийому СПГ у грудні 2021 р. зростає на рекордні 66% рік проти року. Імпорт СПГ у грудні може бути максимальним за останні сім місяців.

Нагадаємо, що раніше спотова ціна газу в Європі досягла позначки $2035 за тис. м3. Вже вдруге з осені зафіксовано підвищення ціни. Ціна найближчого (січневого) ф’ючерсу на TTF на біржі ICE Futures 21 грудня досягла позначки $2035 за тис. м3. Це абсолютний рекорд за всю історію торгів — попередній був зафіксований на початку жовтня.

Виконано за допомогоюDisqus