Кондитерські компанії планують призупинити роботу через ціну на газ

Десятки виробників кондитерських виробів планують повністю або частково згорнути виробництво солодощів через високі ціни на газ.

Про це пише пресслужба «Укркондпром».

За повідомленням асоціації, у зв’язку зі зростанням цін на газ, частина компаній повідомили про плани повністю або частково згортати виробництво продукції.

«Кондитерські підприємства вже кілька місяців балансували на межі рентабельності через надвисокі ціни на газ та зростання вартості всіх інших складових собівартості продукції. Адже вартість газу в цьому році зростала щомісяця починаючи з січня, коли його вартість для виробників складала 5,9 тис. грн», — пояснив президент асоціації «Укркондпром» Олександр Балдинюк.

За його словами, в минулому місяці виробники купували газ в середньому за цінами близько 40 тис. грн. При такій вартості газу виробництво багатьох видів продукції стало нерентабельним, а виконання раніше підписаних контрактів було збитковим для підприємств.

«В грудні постачальники пропонували газ 55 тис. грн за 1 тис. м3, при якій реалізувати вироблену продукцію за економічно обґрунтованими цінами вже було б дуже важко», — зазначає Олександр Балдинюк.

Він додає, що при вартості газу для виробничих потреб в 73 тис. грн за 1 тис. м3, кондитерським компаніям простіше взагалі згорнути виробництво.

«При такій собівартості продукція буде незатребуваною ні на внутрішньому, ні на зовнішніх ринках», — каже президент асоціації.

Нагадаємо, здорожчення газу в ЄС може зупинити виробництво сухого молока. На світовому ринку спостерігається дисбаланс попиту та пропозиції у другій половині року, а ціни на фондовому ринку впевнено зростають. 

Дізнавайтесь першими найсвіжіші новини агробізнесу України на нашій сторінці в Facebook, каналі у Telegram, підписуйтесь на нас у Instagram або на нашу розсилку.

Виконано за допомогоюDisqus