Названо області, які найбільше скоротили промислове свинопоголів'я за рік

На початок грудня поголів’я промислового свинарства у сільськогосподарських підприємствах зменшилось до 3,61 млн гол. Це на 1,1% менше ніж минулоріч.

Про це пише пресслужба Асоціація «Свинарі України» (АСУ) з посиланням на дані Державної служби статистики України.

Повідомляється, що чисельність промислового поголів’я скоротилося на 1,1% або майже на 40 тис. гол.

Зазначається, що негативна динаміка спостерігається у 18 з 24 областей України. У трьох областях зафіксовано найбільше скорочення поголів’я за рік:

  • Донецька область — на 75,7 тис. гол. (-16,5%);
  • Запорізька область — на 39,3 тис. гол. (-32%);
  • Херсонська область — на 40,9 тис. гол. (-55,5%).

Крім цього, спостерігається помітне скорочення промислового поголів’я в Дніпропетровській області та негативна динаміка на Харківщині.

«Враховуючи такі тенденції, вітчизняний ринок свинини вже незабаром відчує зменшення промислової пропозиції, а найсильніше — саме оператори Сходу. Зокрема, перші звістки про зменшення тижневих об’ємів реалізації товарного поголів’я з’явилися у середині осені», — зазначають в АСУ.

За словами експертів, наразі сформувалися передумови для довготривалих змін і не тільки в східних областях.

Нагадаємо, минулого тижня запропонована ЄС стратегія, згідно з якою, європейським аграріям доведеться на 50% скоротити використання добрив. Стратегія отримала підтримку членів Європейського парламенту. 

 

Дізнавайтесь першими найсвіжіші новини агробізнесу України на нашій сторінці в Facebook, каналі у Telegram, підписуйтесь на нас у Instagram або на нашу розсилку.

Виконано за допомогоюDisqus