МХП підозрюють в ухиленні від сплати податків — ЗМІ

Компанія МХП підозрюється в ухиленні від сплати податків і зборів. Голосіївський райсуд продовжує розгляд кредитно-податкової справи МХП.

Про це повідомляє «Перший Діловий» телеканал з посиланням на справу у Голосіївському районному суді м. Києва.

Зазначається, що у компанії нібито укладали фіктивні кредитні договори з кіпрською компанією «Еледем Інвест-ментс Лімітед». Таким чином, упродовж 2017-2019 років, на рахунки компанії було виведено 16 млрд грн, за нульовою ставкою податку на прибуток.

«Окрім цього, встановлено, що агрохолдинг МХП уклав з кіпрською компанією дві угоди про позику. Відсотки, по договорах, виплачуються по теперішній час. Для продовження розслідування, слідчі повинні провести судову економічну експертизу та визначити розмір збитків», — говориться в повідомленні.

У коментарі для Latifundist.com компанія МХП акцентувала, що завжди керується принципами відкритості, доброчесності і поваги до закону, в т.ч. у співпраці з державними органами. Дотримання законодавства є основним із принципів роботи МХП.

Крім того, в МХП наголосили, що упродовж 2021 року, компанія максимально сприяла в наданні інформації та документів слідчим правоохоронних органів, в рамках даного кримінального провадження.

«Звертаємо увагу на те, що МХП діє в межах чинного законодавства України в тому числі податкового законодавства та завжди обґрунтовано підходить до розгляду питання оподаткування відсотків по залученим кредитам. Зокрема, Податковий кодекс України, передбачає звільнення від оподаткування доходів, які сплачуються резидентом на користь нерезидента у вигляді процентів за позикою, що були надані резидентам до 31 грудня 2016 року, якщо кошти, були залучені шляхом розміщення іноземних боргових цінних паперів на іноземній фондовій біржі», — прокоментували в компанії.

Також наголошується, що після аналізу наданих документів та інформації, слідчими органами має бути зняті будь-які питання до МХП. Компанія завжди відкрита до співпраці і готова в подальшому надати слідчим органам будь-які документи, що підтверджують факт відсутності порушень діючого податкового законодавства.

Нагадаємо, що АМКУ розпочав розгляд справи за фактом порушення законодавства про захист економічної конкуренції проти агрохолдингу МХП.

Дізнавайтесь першими найсвіжіші новини агробізнесу України на нашій сторінці в Facebook, каналі у Telegram, підписуйтесь на нас у Instagram або на нашу розсилку.

Виконано за допомогоюDisqus