Кукурудза нового врожаю залишає бажати кращого — думка

Якість зернових цього року у всіх зонах України мало чим відрізнялася. Попри переважну дощову погоду нетипових хвороб та шкідників не спостерігалося.

Про це розповіли у ГК «Прометей» для блогу «Зона ризику-2021, або Якісні показники зерна нового врожаю» на Latifundist.com.

У компанії повідомляють, що пшениця цього сезону має досить високі показники вмісту білка, числа падіння, кількості та якості клейковини. У південних регіонах України спостерігався підвищений вміст сажкових зерен, а ось самих капсул сажки було дуже мало.

«Що стосується кукурудзи, то її якість цього року залишає бажати кращого. Через часті дощі в зонах зростання культури затрималися терміни її збирання. Основна маса зерна кукурудзи містить підвищені показники вологості — в середньому 20-25%, через що в її качанах розвивається пухирчаста сажка, яка обмежується як ДСТУ, так і контрактними умовами», — повідомляють у ГК «Прометей».

За словами експертів, якість насіння соняшнику теж залежить від зони землеробства. Відтак у південних регіонах, перші чисті партії відзначилися невисоким вмістом вологості 7-8%.

«Смітна домішка становила 3-4%. Вміст олії в насінні соняшнику — у межах 46%. У центральних регіонах спостерігались партії відносно чисті — 4-5% засміченості, вміст смітної домішки, середня вологість партій — на рівні 10-12%. Проте вміст олії залишався на високому рівні — 49-50%», — додали спеціалісти.

У компанії зазначили, що цьогоріч на якість зернових впливали погодні умови, хоча нетипових для інших сезонів хвороб та шкідників не спостерігалося. Через дощі зернові, здебільшого вражали такі хвороби, як тверда сажка, ріжки (пшениця та ячмінь) та пухирчаста сажка (кукурудза).

«Це грибкові захворювання, які проявляються на рослинах у вигляді колонізації спор різних видів грибів через несприятливі умови росту та розвитку рослин, а також через недотримання агротехнічних аспектів», — повідомили експерти компанії.

За їхніми словами заражене цими видами захворювань, — небезпечне для тварин і людини. Тому їхня наявність обмежується нормами ДСТУ, а згідно з контрактними умовами часто взагалі не допускається.

«Щодо шкідників, то цього року як ніколи дуже мало було зерен, пошкоджених клопом-черепашкою. А великої шкоди посівам кукурудзи 2021 року завдав кукурудзяний (стебловий) метелик».

Нагадаємо, низька пропозиція перед новорічними святами підтримує ціни на продовольчу пшеницю. Ціни попиту на пшеницю 2 та 3 класів CPT-порт у глибоководних портах у доларовому еквіваленті переважно залишились на рівні минулого тижня. 

Дізнавайтесь першими найсвіжіші новини агробізнесу України на нашій сторінці в Facebook, каналі у Telegram, підписуйтесь на нас у Instagram або на нашу розсилку.

Виконано за допомогоюDisqus