Поголів'я свиней у Німеччині впало до найнижчого рівня за 25 років через низькі ціни та попит

Кількість свиней на німецьких фермах впала до найнижчого рівня за останні 25 років, і все більше фермерів відмовляються від їх утримання через слабкий попит і низькі ціни на свинину.

Про це пише Successful Farming з посиланням на Reuters.

Наголошується, що цього року ринок свинини в Німеччині постраждав від збоїв в експорті, спричинених хворобою свиней — африканською чумою свиней (АЧС), антипандемічних закриттів, а також загальної тенденції відмови від вживання м'яса.

Кількість свиней на німецьких фермах у листопаді 2021 р. скоротилася на 9,4% порівняно з минулим роком і становила близько 2,45 млн тварин.

Згідно з повідомленням, близько 18,8 тис. німецьких ферм займалися свинарством у листопаді, що на 7,8% менше, ніж минулого року.

«Серед причин — низький попит із боку роздрібної торгівлі та на експорт, а також низькі ціни на свинину»,— заявили у національному статистичному управлінні Німеччини.

Видання пише, що Китай та інші покупці заборонили імпорт німецької свинини у вересні 2020 р. після того, як перший випадок АЧС був підтверджений у дикого кабана на сході Німеччини неподалік кордону з Польщею. Продаж німецької свинини всередині Європи триває.

Генеральний директор німецької асоціації свинарів ISN Торстен Штаак зазначив, що уряд Німеччини повинен розробити стратегію, щоб допомогти фермерам і запобігти втраті частки ринку на користь інших країн, сказав

«Щоб зрозуміти складну ситуацію серед німецьких свинарів, треба пам'ятати, що за той же період в інших країнах, наприклад, в Іспанії, виробництво зросло на той самий рівень», — сказав він.

Згідно з повідомленням, Іспанія взяла на себе більшу частину експорту свинини з Німеччини до Китаю.

Ціни на свиней у Німеччині цього року були стабільними, нині вони становлять близько €1,23 за кг забійної ваги, але нижче, ніж €1,47 за кг до першого випадку АЧС у вересні 2020 року.

«АЧС продовжує поширюватись серед диких тварин. Було зареєстровано близько 3 010 випадків АЧС у диких кабанів у східних землях Німеччини поблизу польського кордону, де дикі кабани з Польщі поширили АЧС»,— йдеться у повідомленні.

Нагадаємо, що Мінагропрод у 2022 р. планує розширити насамперед державну підтримку агротоваровиробників у сфері тваринництва, де вже 30 років відбувається падіння показників.

Виконано за допомогоюDisqus