Чиказькі соєві боби та кукурудза продовжують ралі на тлі погоди у Південній Америці

Соєві боби та кукурудза в Чикаго виросли в ціні в понеділок і досягли багатомісячних максимумів, оскільки несприятлива спека та посушлива погода у Південній Америці посилили побоювання щодо пропозиції.

Про це пише видання Reuters.

Зазначається, що пшениця також виросла, але дилери відзначили, що багато учасників ринку все ще відсутні після різдвяних канікул. Це означає, що відносно невеликі угоди можуть спровокувати значніший, ніж зазвичай, рух цін.

«Найбільш активні соєві боби на торговій біржі Чикаго виросли на 0,7% до $13,51 за бушель до 1137 GMT, продовживши зростання, що спостерігалося перед Різдвом, і досягнувши максимуму з середини серпня. Кукурудза виросла на 0,9% до $6,11 за бушель, досягнувши максимуму з кінця червня. Пшениця виросла на 0,2% до $8,16 за бушель, також зберігши передріздвяне зростання», — йдеться у повідомленні.

Видання пише, що врожай сої та кукурудзи на півдні Бразилії цього сезону очікується менше, оскільки поля страждають від сухості, повідомили синоптики та консультанти.

«Прогнози погоди для регіонів Бразилії та Аргентини, що виробляють сою та кукурудзу, як і раніше, виглядають дуже сухими цього тижня. Є побоювання, що погодна модель Ла-Нінья може призвести до тривалої посухи, що може спричинити стрес у посівів», — сказав один європейський трейдер.

Зазначається, що пшениця отримала підтримку завдяки очікуванням зростання попиту, оскільки перед Різдвом було оголошено довгоочікуваний тендер від Іраку, а також очікуються нові тендери від інших покупців.

«Ірак запросив номінальні 50 тис. т, але ця країна часто купує більше за номінальний обсяг. Є очікування, що Єгипет може оголосити новий тендер на закупівлю пшениці, у Китаю зберігається потреба в імпорті пшениці, а Росія знову підвищила експортне мито, що є гарною новиною для конкурентів Росії у тендерах на закупівлю пшениці», — додав трейдер.

Крім того, Росія підвищила експортне мито на пшеницю на період з 29 грудня по 11 січня, повідомило міністерство сільського господарства у п'ятницю. Росія, найбільший у світі експортер пшениці, запровадила податки на експорт зерна у червні в рамках заходів щодо зниження внутрішньої продовольчої інфляції.

Нагадаємо, що врожай пшениці в Аргентині в 2021/22 МР очікується на рівні рекордних 21,5 млн т. Очікується вища врожайність, ніж передбачалося раніше. Так, замість попереднього прогнозу в 21 млн т, експерти називають нову цифру — 21,5 млн т.

Виконано за допомогоюDisqus