Українське промислове свинарство покращило показники виробництва у 2021

В Україні провели дослідження, яке виявило пріоритети українських виробників свинини. Серед них — скорочення падежу та ефективна годівля тварин.

Про це пише пресслужба асоціації «Свинарі України» (АСУ).

Повідомляється, що в бенчмаркінгу (порівняння виробничих та економічних показників діяльності з метою виявлення резервів підвищення інтенсивності та ефективності виробництва) взяло участь 24 підприємства, які складають 1/5 від ринку промислової свинини в Україні. Вибірка представлена виробниками усіх розмірів: від 100 свиноматок до флагманів з першої десятки найбільших свиногосподарств.

Зазначається, що у 2020 більшість підприємств працювали над покращенням своїх виробничих показників. Основними векторами вдосконалення стали підвищення збереженості поголів'я та ефективності годівлі.

«Середній показник падежу на дорощуванні склав 3%, тоді як роком раніше був на рівні 3,6%. Що стосується годівлі, то середні по вибірці добові витрати корму на дорощуванні знизилися на 8% (831 г/день проти 900 г/день роком раніше. При цьому середній показник конверсії корму на дорощуванні покращився на 7,3% (1,8 проти 1,94), найкращий показник (1,32 проти 1,43) — на 7,7%» — відмічає покращення показників господарств координатор дослідження Олександра Бондарська.

За її словами, показники продуктивності свиноматок наблизилася до 30 голів (в середньому — 29,5 гол./рік).

«Середня кількість відлученців на свиноматку склала 26,5 гол. (проти 25,3 гол. за результатами 2019), а максимальний показник сягнув 36,4 поросяти на свиноматку, що на 5% більше за відповідний максимум попереднього дослідження», — акцентує аналітик.

Вона зазначає, що показник товарності виробництва також помітно покращився. Хоча найбільша кількість реалізованих свиней в розрахунку на свиноматку на рік залишилася на рівні 33,6 гол., середній показник підвищився до 23,8 гол., що на 5% вище, ніж за результатами 2019. При цьому значення відповідного показника у половини цьогорічної вибірки перевищує вказаний середній рівень.

Нагадаємо, 2021 рік був найгіршим для молочної галузі за останні 6 сезонів та одним з найневдаліших з точки зору прибутків. Гірші показники відзначалися лише в кризових 2015-2016 роках.

Дізнавайтесь першими найсвіжіші новини агробізнесу України на нашій сторінці в Facebook, каналі у Telegram, підписуйтесь на нас у Instagram або на нашу розсилку.

Виконано за допомогоюDisqus