Мінагропрод запустив онлайн-звіт по купівлі-продажу землі

Міністерство аграрної політики та продовольства України представило інтерактивний звіт за ринком купівлі-продажу землі сільськогосподарського призначення в режимі реального часу.

Про це пише пресслужба Мінагропроду.

«Сьогодні ринок землі — це живий організм, який змінюється щодня. Відбувається постійна динаміка щодо зміни середньої ціни за 1 га с/г землі. ТОП-лідерів серед регіонів за кількістю угод також нестабільний: між областями триває постійна конкуренція. Тому земельний моніторинг актуалізується щодня», — розповів Тарас Дзьоба.

За його словами, цей звіт відкриває суспільству всі дані про земельні відносини в режимі реального часу. Така система вже представлена на сайті Держгеокадастру. Тепер у дещо модифікованому вигляді вона є і на сайті Мінагрополітики.

Зазначається, що інтерактивний звіт на сайті Мінагрополітики включає:

  • інформацію про загальну кількість угод, площі ділянок, їх загальну вартість та медіанну ціну за 1 га;
  • загальну площу ділянок за кожною з областей, а також загальну вартість земельних ділянок та їх середню ціну;
  • динаміку купівлі-продажу за останні три місяці — по днях, а також окремо за кожним регіоном, із вказівкою кількості ділянок, площі, вартості;
  • аналіз показників за розміром земельної ділянки та цільовим призначенням (загальна вартість, середня ціна, кількість ділянок, їх загальна площа).

«Завдяки цим даним можна, зокрема, побачити, наскільки варіативна ціна, і як вона відрізняється в тих чи інших територіальних громадах», — зазначив заступник міністра.

За його словами, на динаміку ринку землі впливають насамперед його учасники. Держава надала їм право володіти, користуватися, розпоряджатися землею як власністю. 

«Ми очікуємо на зростання кількості середніх і малих сільгоспвиробників, сектору переробки і т.п. Створення доданої вартості на селі, а також в аграрному секторі загалом. Уже цьогоріч аграрний сектор показує найбільший відсоток росту у порівнянні з іншими галузями економіки — 8%. І, якщо українці повною мірою розумітимуть, як використовувати на свою користь переваги ринку землі, ця цифра тільки зростатиме», — резюмував Тарас Дзьоба.

Нагадаємо, аграрії можуть придбати сільгосптехніку в кредит під відсоткову ставку від 0,1%. «Ощадбанк» розпочинає видачу кредитів для аграріїв в рамках партнерської програми на придбання сільгосптехніки. 

Виконано за допомогоюDisqus