Рекордний врожай цього року спричинив дефіцит елеваторів у понад 50% — думка

Олександр Небесський, комерційний директор, співголова комерційного напрямку KMZ Industries
Олександр Небесський, комерційний директор, співголова комерційного напрямку KMZ Industries
Джерело фото: Latifundist.com

Сертифіковані елеваторні потужності в Україні становлять близько 45–50 млн т. Так, на тлі врожаю в 100 млн т дефіцит елеваторів становить понад 50%.

Таку думку висловив комерційний директор, співголова комерційного напрямку KMZ Industries Олександр Небесський у матеріалі на Еlevatorist.com.

Він акцентував, що 65–70% елеваторів морально та фізично застарілі. Підприємства, що залишилися ще від радянського минулого, не відповідають сучасним вимогам щодо зберігання зерна, оперативності приймання та відвантаження тощо.

«Тенденція останніх п'яти років показує, що приріст сучасних елеваторних потужностей — близько 1,5 млн т на рік. Тому цей дефіцит у 50% (а зростання врожайності його тільки збільшуватиме) покриватиметься ще довго, а в найближчі 3–5 років тенденція зростання ємностей для зберігання зерна збережеться», — розповідає Олександр Небесський.

За його словами, те, наскільки масштабними будуть темпи будівництва, залежить від низки факторів, наголосив експерт. Серед них, зокрема, і цінова політика на зернові культури.

Наразі, за словами Олександра Небесського, особливо активні у плані будівництва західні області. Значним буде будівництво нових елеваторів також у Сумській, Чернігівській та Житомирській областях — тут є сильний дефіцит потужностей порівняно із центральним та південним регіонами України. У зв'язку зі змінами клімату на північно-західний напрямок переміщуються оптимальні кліматичні умови для вирощування зернових в Україні, зростає врожайність і, відповідно, збільшується дефіцит елеваторного зберігання.

«Минулого року, наприклад, дуже активізувалася Житомирська область, цього року тенденція продовжується. За прогнозами деяких експертів, до 2025 року у Житомирській області прогнозується збільшення потужностей зберігання до 40%. Наразі обсяг зберігання у Житомирській області — близько 1,4 млн т, тобто вони вийдуть до 2 млн т зберігання. Переважно будуватимуться середні та малі господарства, у яких від 1 тис. до 5 тис. га землі», — наводить приклад Олександр Небесський.

Якщо брати Україну в цілому, то більшість нових будівель також вестиме фермерські господарства, кажуть у KMZ Industries.

Нагадаємо, що для максимальної рентабельності елеватора в нинішніх умовах необхідно поєднувати трейдинг з виробництвом.

Виконано за допомогоюDisqus