На Сумщині відкрився елеватор на 100 тис. т — працюватиме на альтернативному паливі

Компанія «Ханзе Агрі Україна» (с. Степанівка Сумського району), відкрила новий елеватор потужністю 100 тис. т одночасного зберігання зерна та олійного насіння.

Про це пише пресслужба Департаменту агропромислового розвитку Сумської ОДА.

Зазначається, що на Сумщині послуги з приймання та зберігання зерна надають 42 елеватори, місткість яких становить понад 2,8 млн т, з них 12 — сільгосппідприємств загальною потужністю 676 тис. т.

«Потреба інфраструктури ринку зерна потребує модернізації та реконструкції наявних потужностей та введення в дію нових потужностей зі зберігання й доробки зерна. У регіоні щороку будуються нові елеватори та модернізуються вже існуючі. У листопаді 2021 року завершено будівництво елеватора «Ханзе Агрі Україна» в с. Степанівка Сумського району», — говориться в повідомленні.

Зазначається, що елеватор здатний приймати зерно в обсязі 4 тис. т за добу, відвантажувати:

  • залізничним транспортом — 3,5 тис. т за добу;
  • автотранспортом — 1,5 тис. т за добу.

На елеваторі знаходиться лабораторія, яка сертифікована за міжнародними стандартами якості ISO 9001:2015. Працюють дві сушарки: потужністю 2,5 тис. т за добу, яка працює на газовому опаленні та потужністю 1 тис. т за добу — на альтернативному виді палива.

Загалом створено 45 робочих місць, що сприяє підвищенню рівня зайнятості сільського населення, збільшенню надходжень до бюджетів усіх рівнів.

«Цей сучасний елеватор забезпечить потреби як безпосередньо власників, так і надаватиме послуги з доробки, зберігання та подальшої реалізації зерна іншим суб’єктам господарювання регіону», — прокоментували в департаменті.

Нагадаємо, що сертифіковані елеваторні потужності в Україні становлять близько 45–50 млн т. Так, на тлі врожаю в 100 млн т дефіцит елеваторів становить понад 50%. 65–70% елеваторів морально та фізично застарілі. Підприємства, що залишилися ще від радянського минулого, не відповідають сучасним вимогам щодо зберігання зерна, оперативності приймання та відвантаження тощо.

Дізнавайтесь першими найсвіжіші новини агробізнесу України на нашій сторінці в Facebook, каналі у Telegram, завантажуйте додаток у AppStore, підписуйтесь на нас у Instagram или на нашу розсилку.

Виконано за допомогоюDisqus