Високі ціни на газ не можуть зупинити роботу елеваторів — думка

В разі зберігання високих цін на газ елеватори не можуть зупинити свою роботу. Елеватори не можуть взяти і зупинити роботу (це стосується елеваторів у всьому світі), це підприємства, що забезпечують початковий ланцюжок продовольчої безпеки у світі.

Таку думку висловили аналітики компанії G.R. Agro.

Експерти наголосили, що питання в тому, якими будуть ціни на послуги і якою буде ціна на зерно і далі на продукти. Крім того, маржинальність виробництва зерна в найближчій перспективі з урахуванням енергетичної кризи та подорожчання усіх складових ланцюга «з поля — у порт» буде знижуватися, але не так сильно, як здається, тому що через енергетичну кризу залишаться і високі ціни на зерно, продовольство тощо.

В G.R. Agro розповіли, що на елеваторах довелося в 2 етапи підвищувати тарифи на сушіння, вдруге вже просто до рівня собівартості.

«Наразі технічної можливості знайти швидко спосіб економії газу немає. Переклад сушарок на альтернативу розтягнутий у часі, і ми не встигли. Єдине, що переклали системи опалення на альтернативні джерела. Це себе виправдало», — прокоментували в компанії.

Зазначається, що на зняття тонновідсотка вологості на елеваторах G.R. Agro цього сезону в середньому витрачається близько 2,5-3 м3 газу на 1 т зернових. Середня вологість кукурудзи в цьому сезоні становить близько 20-22%, соняшнику 12-14%.

На думку спеціалістів, максимальний рівень ціни на газ цього сезону, щоб елеватори не працювали собі в збиток й забезпечували хоча б мінімальну прибутковість з нинішніх тарифів має бути 28 тис. грн за 1 тис. мгазу

«Тут важливіше інше питання. Який має бути тариф за ціною газу в 58 тис. грн за 1 тис. м3?», — підсумували в компанії.

Нагадаємо, що у газовій галузі зима — це завжди піковий сезон. Експерти очікують подальшого зростання цін на газ. Тим більше, що для цього є чимало передумов. Зокрема, низький рівень запасів природного газу в сховищах. В Україні в тому числі. Навесні ціни на газ у відносному значенні дещо знизяться. Однозначно. Проте, який це буде рівень в абсолютних показниках, поки важко спрогнозувати.

Виконано за допомогоюDisqus