На зрошенні можна отримувати врожай соняшнику в 2 рази більший — думка

Урожайність на зрошенні залежить не тільки від культури, а й від сорту, гібриду та погодних умов, які склалися у період вирощування. Щодо соняшнику, то на зрошенні теж можна отримувати врожай в 1,5-2 рази більший.

Таку думку висловив агроном з насінництва в Придніпровському кластері «Кернела» Сергій Дармограй в матеріалі «Як отримати втричі більшу врожайність кукурудзи: як у Кернелі заробляють «на воді» на Latifundist.com.

За словами агронома, минулого року в Придніпровському кластері на зрошенні отримали втричі більшу врожайність кукурудзи. Наразі у Придніпровському кластері на поливі 2,2 тис. га гібридів соняшнику та кукурудзи, озимої пшениці, сої та ріпаку. 

Читайте також: Велика вода: ТОП агрохолдингів з найбільшим зембанком під зрошенням

Він акцентував, що останніми роками все частіше відчуваються погодні аномалії.

«Клімат змінюється, і ми вимушені пристосовуватися до нього. Цього року погода осінню порадувала. Опадів було достатньо, тому ми зробили провокативні поливи для отримання сходів озимих тільки на 50% площ. Для порівняння: торік такі заходи проводили на 100% площ озимих»,— розповідає агроном з насінництва «Кернела».

Директор Придніпровського кластера «Кернела» Михайло Петров наголосив, що зона безризикового землеробства вже давно перемістилася на північ України. У центральній частині, де знаходяться поля Придніпровського кластера, отримувати стабільний урожай можна лише за гарантованих опадів.

«Що нам дає зрошення? По-перше, воно дозволяє нам максимально ефективно використовувати площі під насінництвом і отримувати стабільний урожай навіть за несприятливих погодних умов. По-друге, це ще й гарантія для наших партнерів, оригінаторів насіння, що ми виконаємо всі виробничі плани», — зазначає Михайло Петров.

За його словами, проєкт зі зрошення починали у 2014 р. з 600 га і поступово розрослися до більш ніж 2,2 тис. У 2022 р. у кластері планують розширити поливні площі ще на 600 га. Для цього закупили шість фронтальних машин, із яких дві — Variant Irrigation.

Спеціаліст радить тим, хто тільки планує інвестувати в зрошувальну техніку, відвідати виробництво постачальника й поспілкуватися з першими особами. Додатково зібрати відгуки на ринку. Вони будуть різними, але одна думка все ж буде домінуючою, тож на неї і варто опиратися, приймаючи своє рішення.

«Раджу Як керівник української компанії я вважаю, що бізнес має підтримувати українське виробництво. Ми віримо в те, що машини Variant Irrigation будуть не гірші, а можливо, у дечому навіть кращі від їхніх найближчих конкурентів зі США. Саме тому дали «зелене світло» якісному українському виробникові», — пояснює свій вибір Михайло Петров.

Нагадаємо, що український виробник зрошувальних систем Variant Irrigation уклав договір з агрохолдингом «Кернел» на поставку двох зрошувальних машин для Придніпровського кластера. Поставку фронтальних машин довжиною 440 м очікують у березні 2022 р.

Виконано за допомогоюDisqus