У 2021 виробництво молока продовжило скорочуватися через зменшення поголів’я — експерт

За 11 місяців 2021 року, виробництво молока усіх видів скоротилося на 5,8% — до 8,15 млн т.

Про це пише пресслужба «Асоціації виробників молока» (АВМ).

Вона каже, що за даними офіційної статистики, найбільше просідання відбувається у присадибному секторі. Тим часом промисловий сектор демонструє стабільність і навіть зростання в короткостроковому порівнянні.

Повідомляється, що за обсягом виробництва молока всіма категоріями господарств лідирують області:

  • Полтавська — 639,6 тис. т;
  • Вінницька — 634,5 тис. т;
  • Хмельницька — 602,6 тис. т;
  • Житомирська — 454,3 тис. т;

«За 11 місяців промислові господарства виробили 2,52 млн т молока-сировини, що на 0,3% менше, ніж за відповідний період минулого року. А господарства населення — 5,63 млн т, що на 8,1% менше, ніж торік», — повідомляє аналітик АВМ Яна Лінецька.

За її словами, основною причиною скорочення виробництва молока в Україні залишається стрімке скорочення поголів’я й обсягу виробництва в присадибному секторі. 

Зазначається, що виробництво промислового молока у листопаді цього року показало позитивну динаміку. За місяць господарствами промислового спрямування було вироблено 216,5 тис. т молока, що на 2,8%, або 5,9 тис. т, більше, ніж у листопаді торік. До того ж це найбільший показник листопада за останні чотири роки.

«Така позитивна динаміка — додаткове свідчення, що галузь зараз переживає значні трансформаційні процеси якісного характеру: покращення генетичного профілю стад, підходів до якості кормів і годівлі, умов утримання і комфорту тварин, показників безпечності і якості. Проте досі нарощування обертів промисловим сектором недостатньо швидке, щоб компенсувати втрати у присадибному секторі», — підкреслює Яна Лінецька.

За її словами, за листопад 2021 року в присадибних господарствах виробили на 6,4%, або 28 тис. т, менше, молока-сировини, саме через це від’ємне значення має динаміка загального виробництва молока (присадибний сектор): 625,4 тис. т, що на 3,4%, або 22,1 тис. т менше, ніж в листопаді минулого року.

Нагадаємо, Здорожчення газу в ЄС може зупинити виробництво сухого молока. На світовому ринку спостерігається дисбаланс попиту та пропозиції у другій половині року, а ціни на фондовому ринку впевнено зростають через спад виробництва молока та активний попит імпортерів.

Виконано за допомогоюDisqus