АЗС можуть зобов'язати додавати біоетанол в паливо — думка

У Верховній Раді України ініціюють прийняття законопроєкту, який зобов’яже кожного реалізатора пального на території України додавати у паливо до 2% біоетанолу української переробки.

Таку думку висловив член депутатської групи «Партія «За майбутнє», секретар Комітету Верховної Ради України з питань аграрної та земельної політики Іван Чайківський, в матеріалі на AgroPolit.com.

Він акцентував, що Україні необхідно простимулювати виробництво біоетанолу, що є, по суті, завданням посилення енергетичної незалежності. Такою практиктою успішно користуються у всьому світі.

«Нам потрібно ухвалити законопроєкт, який зобов’яже кожну АЗС, кожного реалізатора пального на території України додавати у паливо 2 чи 1% біоетанолу української переробки», — додав Чайківський.

На думку нардепа, після ухвалення такого закону з’явиться внутрішній попит на біоетанол.

«Бо це стане обов’язком та нормою для автозаправок. Так, як це робиться в світі. Виробивши біоетанол, ми отримаємо побічний продукт — барду, яку використовують як корм для тварин. Її переробляють на комбікорм. Тобто барда перетворилася у підсумку на м'ясо, тобто на білок. Найдешевший білок — це один з елементів відходу після виготовлення біоетанолу з кукурудзи», — повідомив Іван Чайківський. 

Нагадаємо, що спотові ціни на газ на українській біржі підвищились у 2 рази — до 88,6 тис. грн за 1 тис. м3. Згідно з даними «Української енергетичної біржі», наведена вартість газу на європейських хабах до кордону України станом на 28 грудня за два дні виросла до 88,6 тис. грн за 1 тис. м3.

Виконано за допомогоюDisqus