АМКУ оштрафував компанії Авангарду майже на 11 млн грн (ОНОВЛЕНО)

Антимонопольний комітет України (АМКУ) завершив розгляд справи, розпочатої за ознаками вчинення суб’єктами господарювання, що входять до складу групи компаній «Авангард» (на момент вчинення дій належали Олегу Бахматюку) 18 порушень законодавства про захист економічної конкуренції. На порушників накладено штраф у сукупному розмірі 10,71 млн грн.

Про це повідомляє пресслужба АМКУ.

Зазначається, що комітет виявив ці порушення у процесі дослідження загальнодержавного ринку яєць курячих в шкарлупі. Від початку розслідування велося в рамках чотирьох окремих справ.

Зокрема, АМКУ встановив, що протягом 2018-19 рр. одна з компаній групи «Авангард» — «Інтербізнес» збільшила кількість філій за рахунок суборенди активів шести птахофабрик, розташованих в:

  • с. Телешівка Рокитнянського р-ну Київської області (власник — компанія «ІК «Агросоюз-РП»);
  • с. Мліїв Городищенського р-ну Черкаської області («ІК «Агросоюз-РП»);
  • с. Петропавлівка Городищенського р-ну Черкаської області («ІК «Агросоюз-РП»);
    Ковтунівській сільській раді Золотоніського р-ну Черкаської області («Золотінська птахофабрика»);
  • с-щі Відрадне Запорізького р-ну Запорізької області («Відрадненське»);
  • с. Старовірівка, Шевченківського р-ну Харківської області («Старовірівський птахокомплекс»).

Крім того, під час розгляду цих справ АМКУ додатково було виявлено факти набуття в суборенду ще трьох птахофабрик розташованих у:

  • с. Садове Баришівського р-ну, Київська область (власник — «Агрофірма Березанська птахофабрика»);
  • просп. Броварський, 99, м. Київ («Птахофабрика Київська»);
  • с. Пухівка, Броварський район, Київська область («Птахофабрика Київська»).

«Таким чином загальна кількість виявлених порушень склала 18. Оскільки всі справи мали однакову кваліфікацію порушень, пов’язаність відповідачів відносинами контролю та однакові схеми набуття контролю, їх було об’єднано в одну», — говориться в повідомленні.

Згідно з повідомленням, схема набуття контролю над підприємствами виглядала наступним чином: окремі маловідомі і дрібні суб’єкти господарювання, що входили до складу групи компаній «Авангард» й не займалися виробництвом курячих яєць, брали оренду птахофабрики і одразу передавали ці активи в суборенду «Інтербізнес», що виробляє та реалізує курячі яйця, в тому числі і на зовнішні ринки. На набутих активах «Інтербізнесу» одразу розпочав виробництво.

«Фактичне використання «Інтербізнес» взятих в суборенду птахофабрик призвело до збільшення частки «Авангарду» на ринку яєць курячих в шкарлупі на 2,89 % у 2018 році, на 8,73% — у 2019 р. та на 9 % — у 2020 р.», — прокоментували в АМКУ.

Зазначається, що відповідно частка «Авангарду» на ринку первинної реалізації яєць курячих у шкарлупі у 2020 р. склала 39,93%, що перевищує визначений поріг — 35%.

«Дії відповідачів, що полягали у набутті контролю над активами без отримання відповідних дозволів органів АМКУ, наявність яких була необхідна, визнано порушеннями законодавства про захист економічної конкуренції», — підсумували в АМКУ.

Компанія «Інтербізнес» в коментарі для Latifundist.com акцентувала, що наразі компанія чекає отримання офіційного рішення АМКУ, щоб зрозуміти аргументи визначення кваліфікації порушення і розміру штрафу. Оскільки вищевказані активи бралися в користування без об’єктів нерухомого майна та мережі, що забезпечують водо, електро, газопостачання та водовідведення і відповідно не спроможні сукупно забезпечити господарську діяльність з виробництва яйця курячого харчового.

«Разом з тим, компанія «Інтербізнес» не має наміру оскаржувати вказане рішення Антимонопольного комітету України та налаштована на конструктивну співпрацю з повноважним органом державної влади», — прокоментували в «Інтербізнес».

Нагадаємо, що АМКУ розпочав розгляд справи за фактом порушення законодавства про захист економічної конкуренції проти агрохолдингу МХП.

Виконано за допомогоюDisqus