Зеленський проігнорував прохання Вадатурського та підписав закон про водний транспорт

З 1 січня 2022 р. набрав чинності закон №1054-ІХ «Про внутрішній водний транспорт», який було прийнято Верховною Радою 3 грудня 2020 р. та підписано президентом України Володимиром Зеленським 30 грудня того ж року. Повідомляє ЦТС.

Зокрема, встановлюються умови роботи внутрішнього водного транспорту, використання внутрішніх водних колій та їх берегових смуг для судноплавства. Нормується питання майна, яке затонуло на внутрішніх водних шляхах, та відповідальності судновласників за порушення законодавства про внутрішній водний транспорт.

Крім того, документ імплементує основні вимоги директив та регламентів ЄС щодо Угоди про асоціацію Україна-ЄС.

За підрахунками Міністерства інфраструктури, імплементація закону дозволить збільшити вантажопотік до 30 млн т на рік та створити економічний ефект для держави в обсязі близько 13-16 млрд грн щорічно.

Читайте також: Вадатурський просить Зеленського накласти вето на закон про водний транспорт.

Однак, раніше генеральний директор компанії «НІБУЛОН» Олексій Вадатурський звертався до Президента України Володимира Зеленського із проханням застосувати право вето до даного закону. За його словами, законопроєкт  №1054-ІХ «Про внутрішній водний транспорт» є ганебним, дискредитуючим для країни в цілому та призведе до екологічних та епідеміологічних катастроф, процвітанню контрабанди, занепаду суднобудівної та інших супутніх галузей економіки, знищенням робочих місць та недоотриманню податків для держави. 

Нагадаємо, що раніше Зеленський підписав суперечливий податковий закон №5600.

 

 

Дізнавайтесь першими найсвіжіші новини агробізнесу України на нашій сторінці в Facebook, каналі у Telegram, підписуйтесь на нас у Instagram або на нашу розсилку.

Виконано за допомогоюDisqus