Зростання цін на природний газ може призвести до зупинки птахофабрик

Птахівництво
Птахофабрика
Джерело фото: Latifundist.com

Українські птахофабрики вказують на загрозу згортання виробництва м'яса птиці через зростання ціни на природний газ та чекають допомоги від уряду. Про це повідомляє zaxid.net.

Виробники курятини направили відповідний лист до міністра аграрної політики Романа Лещенка, який підписали вісім українських підприємств. У листі зазначено, що через високі ціни на газ існує загроза закриття підприємств, що виробляють курятину.

«У виробничому процесі при вирощуванні курчат-бройлерів і виробництві м'яса птиці та продуктів його переробки ми здійснюємо споживання природного газу. Це основний енергоносій, від якого напряму залежать виробничі процеси у птахівничій галузі. Ще в першому кварталі 2020 р. частка енергоносіїв у собівартості кілограму продукції птахівництва становила 1,6 грн, у першому кварталі зросла до 2,11 грн, у листопаді становила вже близько 4 грн, а у грудні злетіла до 6,4 грн», йдеться у листі.

Виробники наголошують, що таке зростання вартості газу змусить їх піднімати ціни на продукцію на внутрішньому ринку. Це може призвести до заміщення української курятини імпортною, що безперечно завдасть шкоди галузі.

Нагадаємо, що нещодавно Вінницька птахофабрика святкувала своє десятиріччя.

Виконано за допомогоюDisqus