Результатом роботи нардепів за 2021 рік стали 20 аграрних законопроєктів

За 2021 р. Верховна Рада ухвалила 20 аграрних законів. Держпідтримка АПК, кредитування аграріїв та оподаткування, децентралізація та біобезпека — це ключові напрями в агро, яким нардепи приділили увагу в стінах парламенту минулого року.

Про це йдеться в матеріалі AgroPolit.com «Аграрні закони 2021: податки, оренда, ринок землі, кредитування».

В матеріалі зазначається, що якщо порівнювати аграрну продуктивність депутатів минулого року з результатами 2020 р., то тогорічні результати нардепів недотягують до показників 2020 р. на 3 законопроєкти.

«Минулий рік відзначився бурхливим політичним життям та низкою скандалів у Раді, які виникли довкола аграрної теми. Протягом 2021 р. ми знову спостерігали спроби «збити» закони великою кількістю правок. Незрозумілі дії деяких членів аграрного комітету. Попри все це АПК України важко і неквапливо, але впевнено і настирно рухається у напрямку лібералізації ринку земельних відносин. Це ключовий законодавчий тренд 2021 р.», — йдеться в матеріалі.

Весь перелік ухвалених законів умовно можна розподілити на ініціативи щодо ринку землі, податків/торгівлі та змін до правил безпеки в аграрній галузі й дотичних сферах. Окремо варто виділити закон про бюджет №1928-IX, адже він визначає розмір держпідтримки на 2022 рік — 4,6 млрд грн на розвиток агропромислового комплексу України.

Більш детально ознайомитись з переліком аграрних законів прийнятих у 2021 р. можна за посиланням.

Нагадаємо, що Зеленський проігнорував прохання Вадатурського та підписав закон про водний транспорт.

Виконано за допомогоюDisqus