Українські виробники продаватимуть органічну продукцію до ЄС відповідно до нових законів

На початку 2022 року в ЄС входить вдію оновлений Регламент, який регулює сферу органічного законодавства. Загалом він має уміщувати в собі 24-25 правових актів, близько 20 вже набули чинності, інші — знаходяться в процесі ухвалення.

Про це пише organicinfo.ua.

Повідомляється, що з 1 січня 2022 року в ЄС введено в дію новий Регламент Європейського Парламенту і Ради (ЄС) № 2018/848 про органічне виробництво й маркування органічних продуктів.

Зазначається, що раніше система органічного законодавства складалась усього з кількох регламентів, в основі яких було три ключові Регламенти, то в новому законодавстві всі нормативно-правові акти згруповані відповідно до розділів основного регламенту. Близько 50 статей основного Регламенту містять посилання на делеговані акти та акти впровадження.

Стало відомо, що сфера дії органічного законодавства поширюється на такі три категорії:

  • живі або неперероблені сільськогосподарські продукти, в тому числі насіння та інший репродуктивний матеріал рослин;
  • перероблені сільськогосподарські продукти для використання в якості харчових продуктів;
  • корми.

Вказується, що в окремому додатку до нового регламенту наводяться категорії інших продуктів, що відтепер можуть бути також сертифіковані за органічним законодавством. Мова йде про продукти, які тісно пов’язані з сільським господарством.

Повідомляється, що органічне законодавство безпосередньо стосується третіх країн, які експортують свою продукцію до ЄС, зокрема, й України. Існуватимуть паралельно дві системи, згідно з якими можна буде здійснювати експорт органічної продукції до ЄС. Перша система – це торговельні угоди з третіми країнами, друга — це повна відповідність стандартам ЄС.

Нагадаємо, бізнес назвав галузі для інвестицій у 2022 році. Серед них сільське господарство, яке називають одним із найдоцільніших для інвестиційної діяльності.

Дізнавайтесь першими найсвіжіші новини агробізнесу України на нашій сторінці в Facebook, каналі у Telegram, підписуйтесь на нас у Instagram або на нашу розсилку.

Виконано за допомогоюDisqus