Погода в Південній Америці сприяє росту цін на сою

На чиказькій біржі виросли ф’ючерси на соєві боби через прогноз посушливої погоди в Південній Америці. Про це повідомляє Reuters.

На півдні Бразилії фермерам довелося сіяти сільськогосподарські культури за надзвичайно посушливих умов, оскільки дощу вони так і не дочекалися. Згідно прогнозу, у найближчі 11-15 днів опадів не слід очікувати на чверті посівів сої в Бразилії та половині посівів сої у Парагваї. Водночас у деяких південних регіонах Бразилії опади очікують вже в середині тижня.

Згідно з повідомленням, найбільш активний контракт на сою на чиказькій біржі (CBOT) виріс на 0,9 % до $13,67–3/4 за бушель. Зростання ф’ючерсів на сою було зупинено даними щотижневих експортних інспекцій у США: за тиждень, що закінчився 30 грудня, було експортовано 1,19 млн т, що на 32 % нижче за середній показник за попередні чотири тижні і нижче прогнозу аналітиків.

Також після трьох сесій падіння поспіль виросли ф’ючерси на кукурудзу та пшеницю. Кукурудза зросла на 0,8 % до $5,94 за бушель, а пшениця — на 0,4 % до $7,61 за бушель. Підтримало ринок пшениці скорочення світових поставок.

Дізнавайтесь першими найсвіжіші новини агробізнесу України на нашій сторінці в Facebook, каналі у Telegram, підписуйтесь на нас у Instagram або на нашу розсилку.

Виконано за допомогоюDisqus