Ф'ючерси на сою та продукти її переробки знизилися: трейдери не хочуть ризикувати перед звітом USDA

Ф'ючерси на соєві боби на CBOT на найближчі контрактні місяці впали на $9,83 за т після вихідних, що означає зниження більш ніж на 1%. Соєвий шрот подешевшав на $5,9 за т за найближчим контрактом.

Про це пише Agriagency.com.ua.

Зазначається, що соєва олія закрилася на 63-75 пунктів нижче. Біржові спекулянти в Чикаго (СВОТ) фіксували прибутки після зльоту цін у п'ятницю, тим більше ніхто не хоче ризикувати перед черговим та першим цього року звітом USDA про глобальні баланси зернових та олійних.

FAS Міністерства сільського господарства США повідомило, що за тиждень, що закінчився 6 січня, із США на експорт було відвантажено 905,15 тис. т соєвих бобів. Це менше, ніж 1,61 млн т за попередній тиждень і 1,91 млн т на тому ж тижні в минулому сезоні. Виправлення до минулих звітів додали 418,74 тис. т, внаслідок чого загальна кількість експортованої сої із США за поточний сезон залишилася на рівні 31,65 млн т. Відвантаження минулого року досягло 41,13 млн т станом на 7 січня.

«Щодо прогнозу USDA в середу, трейдери очікують, що Міністерство сільського господарства США скоротить виробництво сої в Бразилії на 2,4 млн т до 141,6 млн т у середньому. Очікується, що виробництво аргентинської сої становитиме 48,2 млн т, що у разі реалізації означатиме скорочення на 1,3 млн т. І тоді ціни на сою на СВОТ та в портах покажуть зростання», — говориться в повідомленні.

Зазначається, що ринок упевнений, що глобальний експорт сої буде на 2,3 млн т менше і складе 99,7 млн т. Щодо квартальних запасів, то в середньому за попередніми оцінками NASS знайде в США 85,1 млн т соєвих бобів станом на 1 грудня.

Нагадаємо, що аналітики повідомляють про стабільний ріст цін на олійні та відзначають, що ринок знаходиться в очікуванні звіту USDA. Станом на 10 січня олійні додали в ціні. Попит на соняшникову олію спричинив зростання ціни, відтак на базисі СРТ-завод соняшник торгувався в діапазоні 18700-21500 грн за т, залежно від вмісту олії 46-50%.

Виконано за допомогоюDisqus