Після протестів влада Казахстану прийняла низку рішень для стабілізації сфери АПК

Президент Республіки Казахстан Касим-Жомарт Токаєв дав доручення уряду призупинити утилізаційний збір «Оператор РОП» та згодом передати цю функцію державним органам.

Про це Касим-Жомарт Токаєв заявив під час свого виступу у мажилісі парламенту.

Він акцентував, що у підприємців та загалом у суспільстві безліч питань викликає діяльність компанії, яка називається «Оператор РОП». Президент РК наголосив, що дійшло до того, що було організовано певний громадський рух проти цієї приватної компанії.

«Доручаю уряду вжити заходів щодо припинення утилізаційного збору та розпорядження утилізаційним збором «Оператор РВП». Цим має займатися державна організація, як у зарубіжних країнах. Щодо самих зборів, слід переглянути їхні ставки. Функції держави щодо утилізації, підтримки автомобільної промисловості та сільгоспмашинобудування ніхто не скасовував», — прокоментував Президент Республіки Казахстан.

За його словами, держава продовжить підтримку автомобільної промисловості та сільгоспмашинобудування. Крім того, це питання необхідно конструктивно обговорити з бізнесом та громадськістю. Слід розглянути питання про надання покупцям вітчизняних автомобілів та сільгосптехніки ваучерів за рахунок утилізаційного збору.

Читати по темі: Казахстан та Україна. Порівняння АПК країн

Крім того, видання Eldala пише, що у країні з 6 січня 2022 року запровадили заборону на вивезення худоби терміном на 6 місяців, а також деяких овочів.

Повідомляється, що заборона вивозу великої та дрібної рогатої худоби, картоплі та моркви введена з метою стабілізації цін та для виключення виникнення дефіциту на внутрішньому ринку.

Зазначається, що міністерство сільського господарства Республіки Казахстан здійснюватиме щоденний моніторинг та аналіз поточного положення в країні. У разі стабілізації ситуації із забезпечення внутрішнього ринку, буде розглянуто питання щодо скасування обмежувальних заходів.

Eldala повідомило, що Уряд Казахстану за дорученням президента встановив граничні ціни на роздрібну реалізацію зрідженого нафтового газу, бензину та дизпалива. Ціни діятимуть протягом 180 днів.

Зазначається, що граничні ціни на роздрібну реалізацію дизельного палива (літнє, міжсезонне) з урахуванням ПДВ встановлені залежно від регіону:

  • у Акмолінській, Актюбинській, Східно-Казахстанській, Західно-Казахстанській, Костанайській, Північно-Казахстанській областях — 260 тенге (16,44 грн станом на 11 січня) за літр;
  • у містах Нур-Султані, Алмати, Шимкенті, Алматинській, Атирауській, Жамбилській, Карагандинській, Кизилордінській, Павлодарській, Туркестанській областях — 230 тенге (14,55 грн) за літр.

Eldala також повідомляє, що указом президента РК Єрбола Карашукеєва призначено міністром сільського господарства РК. Зазначається, що Єрбол Карашукеєв у липні минулого року вже був призначений на посаду віце-міністра — виконувача обов'язків міністра сільського господарства РК, після того, як колишній глава Мінсільгоспу Сапархан Омаров пішов з посади після критики глави держави.

Сьогодні указом президента РК було також призначено Бахита Султанова заступником прем'єр-міністра — міністром торгівлі та інтеграції РК, Алібека Куантирова — міністром національної економіки РК, Болата Акчулакова — міністром енергетики РК, Каїрбека Ускенбаєв — міністром індустрії та інфраструктурного розвитку РК.

Нагадаємо, що у Казахстані вжили заходів щодо регулювання експорту зерна після обговорень між державою та галузевими спілками, щоб забезпечити доходи зерновиробникам.

Виконано за допомогоюDisqus