Експерт назвав тенденції, які впливатимуть на світову логістику у 2022 р.

Серед чинників, які можуть вплинути на світову логістику у 2022 році, називають пандемію, енергетичну кризу та геополітичні особливості. Вони продовжать зберігати свій вплив на сферу вантажоперевезень цьогоріч.

Таку думку висловив президент Асоціації міжнародних експедиторів України Віктор Берестенко, пише «ЦТС».

Повідомляється, що пандемія COVID-19 продовжить впливати на логістику у 2022 році. На його думку, складно спрогнозувати як карантинні обмеження відобразяться на державах та міжнародних співпрацях. Лише відносна стабільність та відсутність жорстких локдаунів дозволить ланцюгам постачання безперебійно працювати.

Зазначається, що контейнерна криза в морпортах дозволить посилити роль залізниці. Брак залізничних контейнерів у Китаї великою мірою вплинув на велетенський стрибок тарифів на залізничні перевезення.

«Рік, що минає, для сфери логістики можна охарактеризувати як період контейнерної кризи в портах Китаю та інших Азіатських держав. У липні 116 портів світу повідомляли про затори. Попри це, морські вантажоперевезення не втратили актуальності», — каже Віктор Берестенко.

За його словами, геополітичні чинники також можуть впливати на логістичні перевезення у 2022 році. На прикладі натягнутими відносинами між Китаєм та США, логістичні зв’язки можуть ускладнюватися.

Віктор Берестенко додає, що 2021 рік ознаменувався тим, що галузь автомобільних перевезень суттєво зміцнилася. Виключенням, стала недостатня кількість кваліфікованих водіїв вантажівок країнах ЄС.

За словами експерта, у світі продовжиться тренд на діджиталізацію аби спростити процеси для зменшення навантаження на галузь та усунення бюрократичних ускладнень.

Повідомляється, що енергетична криза, безперечно, вплине на економіку країн. Це, своєю чергою, відобразиться й на логістиці.

«Частина країн, котрі обрали так звану зелену енергетику, можуть відчути наслідки кризи на собі. Доведеться скорочувати промислові потужності, для функціонування яких потрібно багато енергії. Імовірність такого сценарію вплине й на логістику, призвівши до перерозподілу частини товарних ринків та зміни у логістичних маршрутах», — каже Віктор Берестенко.

За його словами Говорячи про тренди галузі у 2022 році, не можна обійти стороною й Україну, яка знаходиться на перетині багатьох транспортних шляхів. Можна акцентувати на тенденціях у зміні законодавства, впровадження нових правил щодо оформлення ТТН, будівництва логістичних зв’язків тощо.

Нагадаємо, у 2022 стане обов'язковою електронна форма ТТН, зокрема для агробізнесу. Вантажовідправники, перевізники та одержувачі мають обов'язково мати примірники накладної, які скоро перейдуть в електронний обіг.

 

Виконано за допомогоюDisqus