Українська пшениця подешевшала, кукурудза — тримається на рівні п'ятниці

Станом на 11 січня 2022 р. вартість пропозицій української пшениці з протеїном 12,5% та 11,5% FOB Бердянськ з постачанням у січні знизилася на $2 за т проти п'ятниці і склала близько $304 за т та $301 за т відповідно.

Про це заявили аналітики Atria Brokers, повідомляє канал Refinitiv Agriculture в Telegram.

Зазначається, що вартість пропозицій пшениці з 11,5% протеїну в Миколаєві з постачанням у січні знизилася на $4 проти п'ятниці — до $329 за т FOB.

«Активність торгівлі на початку тижня була низька, проте дещо пожвавилася напередодні виходу січневого звіту USDA. З одного боку, тиск на ціни чинять масивні врожаї пшениці в Австралії та Аргентині, а також покращення забезпечення вологою озимої пшениці в Росії та Україні. Тоді як погіршення стану посівів американської пшениці обмежує зниження цін», — прокоментували аналітики.

Згідно із повідомленням, турецький ТМО призначив на 18 січня проведення чергового тендеру на закупівлю 335 тис. т пшениці з постачанням 10 лютого-10 березня, що може надати підтримку цінам.

За словами експертів, що стосується кукурудзи, то тут ціни трималися на рівні п'ятниці — $275 за т FOB Миколаїв із постачанням у січні на тлі покращення попиту. Більшість операторів налаштовані підвищувано напередодні січневого USDA.

«Очікується зниження прогнозу кінцевих світових запасів кукурудзи в середньому на 1,46 млн т на місяць — до 304,08 млн т. Крім цього, Conab знизив прогноз виробництва кукурудзи в Бразилії до 112,9 млн т, що значно відстає від 118 млн т у грудневому USDA та песимістичніше 114,4 млн. тонн від AgRural», — коментують в Atria Brokers.

Нагадаємо, що в разі зберігання високих цін на газ елеватори не можуть зупинити свою роботу. Елеватори не можуть взяти і зупинити роботу (це стосується елеваторів у всьому світі), це підприємства, що забезпечують початковий ланцюжок продовольчої безпеки у світі.

Дізнавайтесь першими найсвіжіші новини агробізнесу України на нашій сторінці в Facebook, каналі у Telegram, підписуйтесь на нас у Instagram або на нашу розсилку.

Виконано за допомогоюDisqus