За січень імпортери свинини використали третину річних квот ЄС

За перший місяць 2022 року вітчизняні імпортери вичерпали майже третину річних квот на безмитне завезення свинини.

Про це пише пресслужба асоціації «Свинарі України» (АСУ) з посиланням на дані Державної служби статистики України.

В аналітичному відділі Асоціації «Свинарі України» повідомляють, що на ринку відбувається пожвавлена імпортна активність зокрема спричинена початком «нового відліку» квот на безмитне завезення свинини. У січні імпорт свіжого та охолодженого м’яса свиней склав 6,6 тис. т сукупною вартістю $11,9 млн.

«Так, в кінці третього та в четвертому кварталі 2021, коли відповідні квоти були вичерпані, імпортери були зобов’язані сплачувати 10% мито при завезенні мороженої та 12% при імпорті охолодженої свинини. З початку року вітчизняні імпортери знову можуть користуватися такими «пільгами». Враховуючи темпи надходження м’яса свиней з-за кордону, цьогоріч ці квоти будуть вичерпані значно раніше», — коментують аналітики АСУ.

Зазначається, що за перший місяць року квоти вичерпано на 32%. Якщо імпортна активність залишиться на цьому ж рівні, вже з квітня такі поставки для вітчизняних трейдерів можуть автоматично «подорожчати» на 10-12%.

«Середньозважена митна вартість кілограму імпортованої свинини у січні склала $1,8 за кг, що на 10 центів за кг більше ніж у грудні. Така зміна відбулася як внаслідок підвищення митної вартості окремих товарних категорій, так і за рахунок змін у товарній структурі імпорту», — повідомляють в АСУ.

За словами аналітиків АСУ, лідерські позиції серед основних країн-постачальниць продовжує утримувати Данія (48% завезеної свинини). Друге та третє місце тепер посідають Нідерланди (16,7%) та Бельгія (14,4%), а Польща, яка у 2021 була на другому місці у переліку, опустилася на четверту сходинку (10,9%) через погіршення ситуації щодо Африканської чуми свиней.

Нагадаємо,  компанія МХП у 4 кварталі 2021 р. збільшила обсяги виробництва м'яса птиці на 7% до 202,66 тис. т (4 квартал 2020 р. — 189,69 тис. т). В основному внаслідок зниження частки виробництва дрібної птиці з 3 кварталу 2021 р.).

Дізнавайтесь першими найсвіжіші новини агробізнесу України на нашій сторінці в Facebook, каналі у Telegram, завантажуйте додаток у AppStore, підписуйтесь на нас у Instagram или на нашу розсилку.

Виконано за допомогоюDisqus