Значне зростання пропозиції соняшника на світовому ринку припаде на січень-серпень — прогноз

Аграрії України та Росії  у сезоні-2021/22 зібрали дуже хороший урожай соняшника. Валовий збір олійної в Україні досяг рекордних 16,5 млн т проти торішніх 13,8 млн т. Виробництво культури в Росії склало 15,6 млн т, що лише на 50 тис. т поступилося попередньому максимуму.

Про це пише видання «АПК-Інформ».

Зазначається, що при цьому очікуваного зростання виробництва та експорту соняшникової олії світовий ринок поки що не побачив.

На тлі прогнозованого збільшення врожаю соняшника в Південній півкулі, надходження на ринок якого буде спостерігатися найближчими місяцями, а також високих запасів олійної в Північній півкулі, аналітики Oil World очікують активізації продажів сировини аграріями вже найближчим часом. Вони прогнозують значне зростання пропозиції соняшника на світовому ринку в січні-серпні 2022 р. — до 41,2 млн т, що перевищить показник за аналогічний період 2021 р. на 7,2 млн т.

«Ключовими причинами є вкрай неактивні темпи продажів олійної сировини аграріями, а також невисока активність імпортерів олії в перші місяці поточного сезону, оскільки вони очікували більш привабливої ціни пропозиції продукції на тлі рекордного врожаю соняшника в Причорномор'ї», — пише видання.

Зазначається, що в результаті обсяги переробки насіння соняшника в Україні та Росії на даний момент знаходяться нижче потенційного рівня. Крім того, відзначається акумулювання високих запасів сировини.

«На даний момент ключовим для світового соняшникового сегмента є питання про те, скільки причорноморські фермери ще готові стримувати реалізацію олієнасіння. На думку експертів Oil World, подальше очікування більш вигідної ціни не має під собою підстави, враховуючи рівень запасів олійної, старт в Аргентині, а також прогнозоване збільшення виробництва рослинних олій у світі в наступні місяці», — говориться в повідомленні.

Нагадаємо, що Індія ввела обмеження на запаси олійних та олій в харчовій промисловості для трейдерів і переробників, щоб накопичити запаси в країні та зупинити зростання цін.

Дізнавайтесь першими найсвіжіші новини агробізнесу України на нашій сторінці в Facebook, каналі у Telegram, завантажуйте додаток у AppStore, підписуйтесь на нас у Instagram или на нашу розсилку.

Виконано за допомогоюDisqus