Порт Ніка-Тера запустив проєкт на понад 22 млн грн та збільшив перевалку добрив

Підприємство ввело в експлуатацію потужності одноразового зберігання карбамідно-аміачної суміші обсягом 6 тис. т. До кінця лютого планується збільшення до 15 тис. т.

Про це повідомляє пресслужба Group DF.

Зазначається, що в порту «Ніка-Тера» (входить до Group DF) реалізували масштабний проєкт по введенню в експлуатацію нових потужностей для перевалки рідких азотних добрив. Інвестиції в проєкт склали понад 22,2 млн грн.

Додається, що в рамках проєкту проведено реконструкцію та розширення станції розвантаження вагонів під перевалку КАСу із залізничних цистерн на борт танкерів, прокладено два трубопроводи загальною протяжністю близько 1800 м для транспортування рідких добрив та введено в експлуатацію резервуари для накопичення та зберігання азотних добрив. Вся технологічна інфраструктура для перевалки КАС утеплена та оснащена підігрівом.

Повідомляється, що на першому етапі оптимізації процесу перевалки добрив створено потужності для одноразового зберігання 6 тис. т КАС, а вже до кінця зими планується їх збільшення до 15 тис. т.

«На світовому ринку спостерігається стрімке зростання споживання КАС серед аграріїв. Проаналізувавши тенденцію, було прийнято рішення поліпшити інфраструктуру, необхідну для перевалки рідких добрив на експорт. Всі елементи цього проєкту важливі, але особливо важливо, що ми створили потужності для одноразового зберігання рідких добрив», — прокоментував СЕО порту «Ніка-Тера» Алім Агакішиєв.

За його словами, цей крок збільшить експортні можливості українських виробників добрив.

Зазначається, що в рамках програми зі збільшення пропускної спроможності порту «Ніка-Тера», були побудовані та здані в експлуатацію залізничні колії, довжиною понад 23 км з 12 централізованими та 42 ручними вузлами стрілочних перекладів. Збільшено кількість власних тепловозів до 10 одиниць. На підприємстві функціонує 5 спеціальних вагових комплексів для розвантаження вагонів.

У пресслужбі Group DF додають, що  для оптимізації логістичних операцій планується будівництво додаткових вагових залізничних комплексів. Також порт має власне локомотивне депо для технічного обслуговування та ремонту тепловозів.

Нагадаємо, високу врожайність допоможе отримати дослідження добрив та ґрунту. На початку весняних робіт аграрії планують бюджет на вирощування культур в новому агросезоні. Крім того, якщо вартість певних ресурсів коливається в межах допустимого, то частка витрат на основні добрива за останній рік суттєво зросла.

Дізнавайтесь першими найсвіжіші новини агробізнесу України на нашій сторінці в Facebook, каналі у Telegram, завантажуйте додаток у AppStore, підписуйтесь на нас у Instagram или на нашу розсилку.

Виконано за допомогоюDisqus