Українська пшениця та кукурудза дещо знизились в ціні, ячмінь — стабільний

Станом на 8 лютого ціни попиту на українську продовольчу пшеницю 2 та 3 класу CPT-глибоководні порти у доларовому еквіваленті зменшилась на $10 проти минулої п’ятниці — $288 та $286 за т. У гривневому еквіваленті зниження відбулось на 350 грн за т на пшеницю 2 класу CPT-глибоководні порти.

Про це повідомили аналітики компанії G.R. Agro.

Аналітики повідомляють, що зниження відбулось через те, що українські експортери з малих портів (Бердянськ та Маріуполь) стимулювали продажі пшениці на базисі FOB на випадок погіршення ситуації між Україною та Росією.

«Від початку сезону та станом на 7 лютого Україна експортувала 17,2 млн т пшениці (+4,1 млн т у порівнянні з минулим роком), що становить 71% від прогнозу WASDE. Якщо в п’ятницю котирування пшениці на CBOT знижувались на фоні послаблення побоювань щодо зазначеного вище конфлікту та об’ємного експорту з Причорномор’я, то у вівторок ціни у Чикаго пішли вгору через занепокоєння операторів щодо посушливих умов у пшеничному поясі США», — додають аналітики G.R. Agro.

За їхніми прогнозами, великі обсяги пропозиції та неактивний попит зі сторони імпортерів може тиснути на ціни. Також Сирія оголосила про тендер на 200 тис. т пшениці, який відбудеться 14 лютого. Постачання планується через 60 днів після покупки.

«Щодо стану озимих колосових в Україні — він є задовільним. Частка живих рослин становить від 91 до 99% в залежності від регіону», — йдеться у повідомленні.

На експортному ринку фуражної пшениці, за словами експертів, спостерігається знижувальна тенденція цін попиту CPT-глибоководні порти на фоні цінотворення на сусідніх ринках. Прогнозується, що подальше ціноутворення буде залежати від сусідніх ринків та рівня попиту.

В G.R. Agro додають, що ціни попиту на фуражну кукурудзу СРТ-глибоководні порти у доларову еквіваленті зменшились на $1 за т проти минулої п’ятниці — до $272 за т. У свою чергу кукурудза на біржі CBOT показує зниження на фоні очікувань щомісячного звіту USDA.

За словами аналітиків, 8 лютого турецький ТМО закупив 325 тис. т кукурудзи. Ціни варіювались у межах $304,7-$311,65 за т на базисі C&F (в середньому на $2,41 за т нижче проти покупки 15 листопада) та $304,7-$315,15 за т на базисі EXW (в середньому на $9 за т нижче проти покупки 15 листопада). Від початку сезону та станом на 7 лютого Україна експортувала 16,1 млн т кукурудзи, що становить 55% від прогнозу USDA.

За прогнозами експертів G.R. Agro, велика кількість пропозицій української кукурудзи може тиснути на ціни на базисі CPT.

Також зазначається, що ціни попиту на фуражний ячмінь CPT-глибоководні порти України залишились на рівні минулої п’ятниці — $272 за т. Від початку сезону та станом на 7 лютого Україна експортувала 5,5 млн т ячменю (+1,7 млн т у порівнянні з минулим роком), що становить 92% від прогнозу USDA.

Зазначається, що станом на 8 лютого Йорданія купила 60 тис. т ячменю від Cargill за ціною $301,25 за т на базисі C&F з постачанням у першій половині серпня. За прогнозами аналітиків, обмежена пропозиція може стримати зниження цін.

Нагадаємо, Україна на третину збільшить обсяги врожаю кукурудзи, пшениці та олійних культур. До 2030 р. Україна наростить урожай і виробництво основних видів сільгоспсировини, що дозволить країні закріпити статус виробника та експортера зернових, олійних культур та соняшникової олії, що постійно росте.

Дізнавайтесь першими найсвіжіші новини агробізнесу України на нашій сторінці в Facebook, каналі у Telegram, завантажуйте додаток у AppStore, підписуйтесь на нас у Instagram или на нашу розсилку.

Виконано за допомогоюDisqus