Трейдери в очікуванні звіту USDA: прогнозується два варіанти для ринку кукурудзи

Перед звітом USDA, вихід якого очікується 9 лютого, котирування кукурудзи в Чикаго розвивалися різноспрямовано.

Про це заявили аналітики Atria Brokers, повідомляє канал Refinitiv Agriculture в Telegram.

Зазначається, що з одного боку, трейдери очікують на кардинальне зниження прогнозу імпорту кукурудзи в Китай. З іншого боку, окремі аналітики прогнозують, що виробництво кукурудзи у Бразилії 2021/22 становитиме менше 100 тис. т проти 115 тис. т у січневому звіті USDA. Зокрема, минулого тижня AgResource опублікували свій оновлений прогноз на позначці 106,82 млн т.

Також зазначається, що станом на 8 лютого 2022 р. вартість пропозицій української пшениці з протеїном 11,5% і 12,5% FOB Бердянськ з постачанням у лютому-першій половині березня склала $282 за т та $288 за т FOB Бердянськ відповідно, що приблизно на $1-2 нижче і вже демонструє падіння на $12 за т проти пропозицій вівторка 1 лютого.

«Таке кардинальне зниження послідувало за форсуванням продажів пшениці на експорт з портів Бердянська та Маріуполя на випадок погіршення ситуації між Росією та Україною. Окрім цього, стан озимої пшениці у Причорномор'ї та Європі не викликає поки що занепокоєння», — прокоментували експерти.

В Atria Brokers акцентували, що з іншого боку, зниження котирувань на CBOT було обмежене через хвилювання трейдерів щодо посушливих погодних умов у пшеничному поясі США.

Крім того, пропозиції кукурудзи в Миколаєві все ще можна було знайти за $282 за т FOB з поставкою в лютому, тоді як ціни на вказану зернову в глибоководних портах отримали певну підтримку з боку китайського попиту.

Згідно з повідомленням, турецький TMO закупив у рамках тендеру 8 лютого 325 тис. т кукурудзи з постачанням 25 лютого-15 березня. Ціни варіювалися в межах $304,7-315,15 за т на базисі EXW (у середньому на $9 за т нижче за покупку 15 листопада) і $304,7-311,65 за т на базисі C&F (у середньому на $2,41 за т нижче за покупку 15 листопада).

Нагадаємо, що останній прогноз The Food and Agriculture Organization (FAO) за обсягом торгівлі зерновими у світі в сезоні 2021/2022 був збільшений порівняно з його грудневим значенням на 1 млн т і склав рекордні 481 млн т, що на 0,4% вище, ніж у сезоні 2020/2021.

Дізнавайтесь першими найсвіжіші новини агробізнесу України на нашій сторінці в Facebook, каналі у Telegram, завантажуйте додаток у AppStore, підписуйтесь на нас у Instagram или на нашу розсилку.

Виконано за допомогоюDisqus