Єгипетський бізнес імпортував більше пшениці, ніж держава

Імпорт пшениці приватними компаніями в Єгипті випередив обсяги імпорту з боку держави. Ця тенденція може продовжитися, оскільки уряд планує провести реформи щодо субсидій на хліб та скоротити свої витрати на імпорт.

Про це пише THENEWARAB.

Повідомляється, що бізнес імпортував 6,9 млн т пшениці в 2021 році, що на 11% більше, ніж у 2020 році. Тоді як державне управління з питань постачання товарів (GASC) імпортувало всього 4,7 млн т, що на 32% менше, ніж у попередньому році, згідно з даними FAO та трейдерів.

Зазначається, що Єгипет є найбільшим у світі імпортером пшениці. GASC збільшив імпорт у 2020 році, щоб збільшити запаси зернової в країні під час пандемії. Після чого країна дещо зменшила їх минулого року, оскільки ціни на пшеницю зросли після введення експортних мит з боку Росії. До того ж напруга між Росією та Україною, країнами, які є основними експортерами Єгипту, продовжує чинити тиск на підвищення цін.

«Оскільки ціни на пшеницю тиснуть державний бюджет, Єгипет вивчає нові шляхи забезпечення хлібом майже дві третини населення, наприклад — введення продовольчих субсидій», — йдеться в повідомленні.

Додається, що згідно з даними міністерства фінансів Єгипту, субсидії на хліб коштуватимуть уряду близько $3,2 млрд, або близько 2% бюджету на 2021/22 ФР. При цьому, очікується, що підвищення ціни на пшеницю додадуть до попереднього показника $763 млн у цьому фінансовому році.

Нагадаємо, світові ринки підтримують українські ціни на кукурудзу, пшениця також подорожчала. Станом на кінець тижня, ціни попиту на українську продовольчу пшеницю 2 та 3 класу CPT глибоководні порти у доларовому еквіваленті збільшились на $3 проти вівторка — до $291 та $289 за т. 

Дізнавайтесь першими найсвіжіші новини агробізнесу України на нашій сторінці в Facebook, каналі у Telegram, завантажуйте додаток у AppStore, підписуйтесь на нас у Instagram или на нашу розсилку.

Виконано за допомогоюDisqus