Визначення безпечного морського шляху для суден підходить до кінця

За дорученням Міністерства інфраструктури України Держгідрографія проводить позапланові проміри глибин для уточнення характеру та структури рельєфу дна в Північно-західній частині Чорного моря.

Про це повідомляє преслужба Мінінфраструктури України.

Зазначається, що проміри глибин будуть виконуватись до 14 лютого 2022 року включно. Роботи проводяться у зв’язку з незаконним закриттям морського району для проведення бойових навчань РФ у виключній морській економічній зоні України.

Додається, що у ситуації грубого порушення норм міжнародного права з боку Росії, завдання міністерства попереджати ризики, захищати критичну інфраструктуру, а також забезпечувати повноцінне виконання наших торговельних зобов’язань.

«Ми робимо наразі все, щоб не допустити будь-які спроби блокування української логістики, зокрема морем чи небом. Саме економічна та соціальна стабільність в країні є найкращим інструментом протидії інформаційній війні, зокрема сіянню паніки» — каже міністр інфраструктури України Олександр Кубраков.

Повідомляється, що через небезпеку плавання на підходах до морських портів Одеської затоки торговельним суднам рекомендовано використовувати морський коридор у районі Дністровської банки (піщана мілина яка знаходиться 11-18 км від берега, в районі впадання води з Дністровського лиману (води р. Дністер) в море, з глибинами 7-9 м) між західною межею району навчань РФ та південно-східним краєм Дністровської банки.

За повідомленням Мінінфраструктури, на національних морських навігаційних картах України № 3201 та № 3407 вказано глибини у цьому районі за результатами гідрографічних робіт 2017 року. Відповідно до цих промірів глибини становлять від 15 до 22 м. Відтак, суднам, які прямують до портів Одеської затоки рекомендовано при плаванні дотримуватись ізобати (лінія глибин океану, моря, озера) глибин 20 м, яка вказана на чинних навігаційних картах.

Зазначається, що результати гідрографічних робіт будуть негайно оголошені в прибережних попередженнях, а також опубліковані в Повідомленнях мореплавцям у вигляді коректурного файлу для паперових та електронних навігаційних карт.

Нагадаємо, напередодні Росія скасувала навчання в Азовському морі. Про це повідомило управління навігації та океанографії міноборони РФ.

Дізнавайтесь першими найсвіжіші новини агробізнесу України на нашій сторінці в Facebook, каналі у Telegram, завантажуйте додаток у AppStore, підписуйтесь на нас у Instagram или на нашу розсилку.

Виконано за допомогоюDisqus