Кернел та АМПУ інвестують понад $100 млн в розбудову порту Чорноморська

Мінінфраструктури та компанія «Кернел» провели переговори щодо розвитку інфраструктури Чорноморського морського порту. За результатами зустрічі сторони домовились про запуск низки проєктів на суму $100 млн.

Про це повідомляє пресслужба Міністерства інфраструктури України.

Зазначається, що у домовленостях йдеться про реконструкцію існуючих та будівництво нових причалів, а також розширення підхідних залізничних шляхів. Це забезпечить підвищення вантажообігу порту й надходжень від портових зборів.

«Сьогодні ми дійшли попередньої згоди щодо реалізації державно-приватного партнерства в оновленні гідротехнічної, складської та залізничної інфраструктури порту. І інвестор, і держава мають спільну мету — створити сучасні портові потужності під гарантію зростання вантажообігу. Зараз розпочинається розробка проєктної документації та оцінка інвестицій. І вже в другому кварталі цього року плануємо виходити на підписання взаємних зобов’язань держави та приватного інвестора», — каже міністр інфраструктури України Олександр Кубраков.

Повідомляється, що у планах збільшення вантажопотоку, а відтак, розширення пропускної потужності портової інфраструктури. «Кернел» та АМПУ окрім реконструкції наявних та будівництві нових причалів, зацікавлені в розширені підхідних залізничних шляхів. Зокрема, це забезпечить можливість обробки сучасних суден.

Нагадаємо, в Україні попередили блокаду портів через прокладання додаткового морського шляху. «Держгідрографія» визначила коридор для безпечного заходу торгових суден в українські порти. 

Дізнавайтесь першими найсвіжіші новини агробізнесу України на нашій сторінці в Facebook, каналі у Telegram, завантажуйте додаток у AppStore, підписуйтесь на нас у Instagram или на нашу розсилку.

Виконано за допомогоюDisqus