Росія скасувала навчання в Азовському морі

Вчора управління навігації та океанографії міноборони РФ повідомило про скасовування перекриття району Азовського моря на північ від Керченської протоки. Чорне море залишається без змін.

Про це повідомляє журналіст та головний редактор BlackSeaNews Андрій Клименко на своїй сторінці у Facebook.

Зі сторінки Facebook: Andrii Klymenko

За його словами, на це рішення могли вплинути одразу кілька факторів. По-перше, за добу це питання набрало надзвичайного розголосу. Від читачів та журналістів до експертів, військових, дипломатів та урядовців вдалося створити безпрецедентний тиск щодо цієї проблеми.

«Не виключаю, що сьогодні міністр закордонних справ Великої Британії Елізабет Трасс використала цю тему під час зустрічі з Лавровим в Москві. Для Британії свобода судноплавства стоїть в одному ряду зі свободою слова», — зазначає Андрій Клименко.

По-друге, за його словами, існує можливість, що РФ готує щось інше. До того ж по Чорному морю поки що все без змін.

«Порти Чорного моря — це 95% українського експорту, порти Азову — 5%. Отже, продовжуємо. З вірою в перемогу», — додав експерт.

Нагадаємо, в «Адміністрації морських портів України» (АМПУ) офіційно прокоментували шляхи руху суден до морських портів України під час блокування з 13.02.2022 до 19.02.2022. Так, рух суден у Чорному морі зможе здійснюватися лише з відхиленням від рекомендованих шляхів, в обхід зон проведення бойових стрільб, відповідно — з обмеженнями за осадкою суден.

Дізнавайтесь першими найсвіжіші новини агробізнесу України на нашій сторінці в Facebook, каналі у Telegram, завантажуйте додаток у AppStore, підписуйтесь на нас у Instagram или на нашу розсилку.

Виконано за допомогоюDisqus