В українських портах накопичилися великі запаси кукурудзи, порівняно з іншими зерновими — Agritel

Ціни на українську кукурудзу вчора трохи зросли, чому сприяло поновлення попиту.

Про це повідомляють аналітики Agritel.

Зазначається, що в Україні оператори місцевих ринків повідомляють про великі запаси кукурудзи в портах, порівняно з іншими зерновими.

«Досі не повідомлялося про будь-які значні порушення у роботі портів, навіть в умовах проведення військово-морських маневрів російської армії. Проте на початку тижня активність сповільнилася, оскільки учасники чекали наслідків цих маневрів та можливого блокування судноплавних шляхів. Обидва ці фактори продовжували чинити тиск на ціни в останні дні», — прокоментували експерти.

За словами експертів, цінина зерно на європейському ринку вчора знову впали, як і раніше, на тлі недостатньої конкурентоспроможності зерна французького походження по відношенню до чорноморського. 

«Падіння цін спонукало Єгипет оголосити сьогодні новий тендер на постачання у період з 1 по 10 квітня. Алжир уклав би вчора контракт на 2 судна за ціною $345,5, ймовірно, чорноморського походження, знаючи, що його тендер продовжено сьогодні і що французьке походження більше не буде бойкотуватися за умови конкурентоспроможності», — прокоментували аналітики Agritel.

На міжнародній арені експерти також відзначили продаж 132 тис. т соєвих бобів у Китай та покупку Південною Кореєю 82 тис. т борошномельної пшениці зі США чи Канади.

Також зазначається, що ціни на сою та кукурудзу  на ринку США вчора різко зросли на тлі повідомлень про недостатню кількість опадів у Південній Америці, що призвело до побоювань незворотних втрат урожаю у деяких регіонах.

«В даний час ринки знаходяться під впливом ситуації в Чорному морі, а також погоди на південноамериканському континенті, до чого, звичайно, слід додати невизначеність щодо китайського імпорту кукурудзи та соєвих бобів», — наголосили в Agritel.

Нагадаємо, що з 11 по 14 лютого включно, за даними портів, відвантаження зерна з морських терміналів України склало 867 тис. т, включаючи 170 тис. т пшениці, 54 тис. т ячменю, 643 тис. т кукурудзи.

Дізнавайтесь першими найсвіжіші новини агробізнесу України на нашій сторінці в Facebook, каналі у Telegram, завантажуйте додаток у AppStore, підписуйтесь на нас у Instagram или на нашу розсилку.

Виконано за допомогоюDisqus