Світовий експорт пшениці знизився до 203,1 млн т — WASDE

Глобальний березневий прогноз WASDE на 2021/22 рік цього передбачає зростання виробництва пшениці, скорочення торгівлі та споживання, а такоє великі кінцеві запаси зерна. Світовий обсяг виробництва пшениці збільшується переважно за рахунок Австралії, де оновлена ​​оцінка ABARES збільшила виробництво на 2,3 млн т до рекордних 36,3 млн.

Про все це повідомляється у звіті USDA.

Світовий експорт пшениці знизився на 3,6 млн т до 203,1 млн т через зниження постачання з України та Росії. Попит лише частково компенсується нарощуванням експорту з Австралії та Індії. Український експорт пшениці знижено на 4 млн тонн до 20 млн т, оскільки війна в країні порушила звичний темп експорту із Чорноморського регіону. Експорт із Росії також скоротився на 3 млн тонн до 32 млн. Також очікується, що рух суден буде обмежений через війну та запровадження економічних санкцій. Ці скорочення частково компенсуються збільшенням на 2021/22 рік австралійського та індійського експорту на 2 та 1,5 млн т відповідно, до 27,5 та 8,5 млн.

Зростання виробництва та конкурентоспроможних цін виведуть австралійський експорт на рекордний рівень. Високі темпи експорту з Індії також продовжаться через великі запаси зерна і зростання світових цін.

Водночас рівень імпорту пшениці у звіті WASDE знижений для багатьох країн, в їх числі Туреччина, Єгипет, ЄС, Афганістан, Алжир, Кенія, Пакистан, Танзанію та Ємен. Причини цього — зниження рівня експорту чорноморської пшениці та підвищення світових цін. 

Прогноз глобального споживання пшениці 2021/22 знижений на 0,8 млн т до 787,3 млн т через невелике зниження у багатьох країнах, включаючи Індію. Глобальні кінцеві запаси зросли на 3,3 млн т до 281,5 млн т. Оскільки збільшення запасів у Росії та Україні лише частково компенсується зниженням у Туреччині, Індії, та ЄС.

Нагадаємо, що на період воєнного стану можна не реєструвати сільгосптехніку.

Дізнавайтесь першими найсвіжіші новини агробізнесу України на нашій сторінці в Facebook, каналі у Telegram, завантажуйте додаток у AppStore, підписуйтесь на нас у Instagram или на нашу розсилку.

Виконано за допомогоюDisqus