Україна має трирічний запас зерна для внутрішнього споживання: Горбачьов

У 2021 році українські агровиробники зібрали рекордний урожай — 107 млн т зерна та олійних, з яких 33 млн т пшениці та близько 40 млн т кукурудзи. Україна не голодуватиме, вважає президент УЗА Микола Горбачьов, про що він розповів в інтерв'ю виданню НВ.

«Внутрішнє споживання, наприклад, пшениці не перевищує 4 млн т на рік. Україна експортувала 18 млн т пшениці, залишилося ще 15 млн т. Мінус 4 млн т, які наша країна використовує за рік, і у нас ще залишиться трирічний запас. Це за умови, що нічого не сіятимемо», — наголошує Микола Горбачьов.

На його думку, Україну технічно можно замінити як експортера зерна, але він висловив сумніви щодо того, чи зможуть ключові імпортери зернових платити високі ціни, які сформувалися на міжнародному ринку та підтримуються воєнними діями Росії на території України.

«Україна відіграє істотну роль у балансі цін та доступності продуктів харчування. Україна вирощує 107 млн т зернових та олійних, а на експорт відправляє близько 70 млн т. Ми споживаємо чверть вирощеного врожаю, а три чверті відправляємо за кордон. Тож наслідки будуть», — пояснює президент УЗА.

Він додає, що у світі щорічно продається близько 200 млн т кукурудзи, з яких частка України — 30−35 млн т. Пшениці у всьому світі продається близько 250 млн т, Україна постачає 25 млн т. За кукурудзою Україна входить до топ-3, а за пшеницею — у топ-5 найбільших експортерів. Якщо пропозиції українського зерна не буде, то пшениця та кукурудза подорожчають. І не всі країни зможуть дозволити собі їх купувати. У деяких країнах люди можуть зіткнутися із голодом, припускає Микола Горбачьов.

Станом на 23 лютого (з початку 2021/2022 МР) на зовнішні ринки Україна експортувала 17,95 млн т пшениці, 18,98 млн т кукурудзи.

Раніше повідомлялося, що Полтавщина планує засіяти всі землі, відведені під ярі культури, а саме 1,4 млн га. Відмічається, що насінням та добривами регіон забезпечений.

Дізнавайтесь першими найсвіжіші новини агробізнесу України на нашій сторінці в Facebook, каналі у Telegram, завантажуйте додаток у AppStore, підписуйтесь на нас у Instagram или на нашу розсилку.

Виконано за допомогоюDisqus