Аграрії мають об’єднуватись через закриття моря та зменшення територій посівної — експерт

Юрій Гаврилюк, партнер і директор консалтиногово-аналітичної компанії «Barva Invest»
Юрій Гаврилюк, партнер і директор консалтиногово-аналітичної компанії «Barva Invest»
Джерело фото: Latifundist.com

Війна фізично паралізує рух товарів і послуг не тільки в місцях, де ведуться бойові дії, а й на мирних територіях, далеко за їх межами. Тому вітчизняним сільгосвиробникам необхідно кооперуватися. 

Таку думку висловив партнер і директор консалтингово-аналітичної компанії Barva Invest Юрій Гаврилюк в матеріалі «Закрити небо і відкрити море. Що реально потрібно сьогодні аграріям».

Експерт каже, що причиною простою є зруйнована інфраструктура, збої у постачанні пального та запчастин, обмежена кількість водіїв та персоналу та ін.

«Паралельно ворог навмисне створює перепони через блокування моря, яким зазвичай ми вивозили до 90% всіх зернових та олійних вантажів. Як наслідок — зменшення валютних надходжень до країни, відсутність оборотних коштів у компаній, простоювання портової інфраструктури та зменшення надходжень у бюджет», — каже Юрій Гаврилюк.

За його словами, справи з посівною в Україні дещо кращі. Якщо не брати до уваги тимчасово окуповані землі, то в більшій мірі холдинги та фермерські господарства середнього розміру забезпечені практично всіма засобами, необхідними для проведення посіву.

Він прогнозує, що найбільші проблеми під час посівної будуть з дизпаливом і частково із ЗЗР. Тому зменшення показників врожаю неминучі та порівняно з попереднім роком становитимуть майже на 30%.

Юрій Гаврилюк радить українським аграріям наступне:

  • підтримувати локальних переробників. Адже вони, продовжуючи роботу, забезпечують населення продовольством, державу податками, людей роботою, а фермерів грошима;
  • об‘єднуватись дрібним фермерам у своєму регіоні для спільного виконання контрактів. У когось є дизель, у когось — техніка, а в когось — вміння те все дорого продати;
  • якщо потреби в грошах немає, то краще залишатися з зерном. Війна закінчиться і експорт з відновиться. Експортна ціна не має шансів впасти від тих рівнів, на яких вона зараз на внутрішньому ринку;
  • слідкувати за ринком. У мирний час зміни відбуваються щодня, під час війни — рідко, проте потужно. Вчасно зорієнтуватися в ситуації — означає зробити бізнес прибутковим.

Нагадаємо, війна в Україні може знищити результати українських насіннєвих компаній за 10 років. Бойові дії стримують експорт насіння зернових, олійних культур та цукрових буряків.

Дізнавайтесь першими найсвіжіші новини агробізнесу України на нашій сторінці в Facebook, каналі у Telegram, завантажуйте додаток у AppStore, підписуйтесь на нас у Instagram или на нашу розсилку.

Виконано за допомогоюDisqus