Проблеми ринку добрив не у дефіциті, а в логістиці та працівниках — Попов

Значного дефіциту добрив в Україні я не бачу. Проблема в тому, що вони знаходяться в різних куточках країни, а логістика — відсутня.

Таку думку висловив власника «УТК ХімАльянс» Віталій Попов у матеріалі «Віталій Попов: Дефіциту добрив немає, проблема — в логістиці» на Superagronom.com.

Він додає, що в нинішніх умовах логістика страждає ще й через те, що збільшується час доставки. Треба враховувати у маршруті об’їзні шляхи та комендантські години у тих місцях, де машина вночі стоятиме. Це лише одна із проблем, яка виникає при транспортуванні добрив.

«Друга проблема — не на всіх автозаправних станціях є пальне. Тож виникає криза дозаправки. І третя проблема — більшість водіїв пішли в армію. Нема кому сідати за кермо, багато людей бояться їздити», — каже Віталій Попов.

За його словами, основні необхідні для весняних робіт продуктів — карбамід, амофос, КАС — в Україні вистачає. І така картина у всіх колег на ринку. Відмінності залежать від регіону.

«На Дніпропетровщині є вільні обсяги карбаміду та подвійного суперфосфату. Але до них потрібно ще доїхати. Тоді як у Полтавській області цього товару немає. Бо туди їхати не дуже «комфортно». Натомість на Полтавщині є РКД. Маємо замовлення з Рівненської області на певний обсяг РКД, але поки привезти його не можемо — бо шлях із Полтави до Рівного зараз пролягає об’їздом — через Умань, Вінницю. А це може зайняти до 4 днів», — коментує Віталій Попов.

Він каже, що його підприємство тримає ціни, які були станом на 24 лютого, щоб не наживатися на ситуації. Здорожчання в Україні відбулося внаслідок того, що ціни підняли перевізники через дороге пальне. Відтак, підвищення вартості перевезення закономірне.

«Загалом більшість адекватних гравців на ринку добрив своїх цін не змінювали. А якщо хтось почав на місцях, в регіонах, «задирати» ціни, то я вважаю, що з ними потрібно вчиняти за законами воєнного часу», — підсумував він.

Нагадаємо, війна в Україні змусила згорнути виробництво добрив. Багато українських виробників добрив знаходяться поблизу бойових дій, а тому ставлять на паузу виробництво.

Дізнавайтесь першими найсвіжіші новини агробізнесу України на нашій сторінці в Facebook, каналі у Telegram, завантажуйте додаток у AppStore, підписуйтесь на нас у Instagram или на нашу розсилку.

Виконано за допомогоюDisqus