ЄС створить двосторонні зелені коридори між Польщею та Україною

Європейська комісія готова створити спеціальні торгові маршрути між Польщею та Україною, щоб забезпечити рух агропродукції в обох напрямках, заявив глава фермерського господарства ЄС.

Про це повідомив комісар ЄС у справах сільського господарства Януш Войцеховський, пише Politico

Зазначається, що Україна просить Брюссель забезпечити безпеку агропродовольчих товарів та полегшити їх торгові потоки шляхом створення «зелених коридорів». Нині основні експортні шляхи України — порти — заблоковані військами рф.

Януш Войцеховський зазначив, створення цих коридорів дозволить Україні експортувати продовольство через Балтійське море. Відновлення українського експорту також могло б розвіяти побоювання щодо глобальної кризи продовольчої безпеки у світі.

«Ми маємо зробити все можливе, щоб підтримати прагнення України вступити до ЄС, стати частиною європейської спільноти, це дуже важливо для безпеки Європи», — сказав Януш Войцеховський, який вважає, що Україна має стати повноправним членом ЄС.

Він додав, що упродовж багатьох років від європейських виробників надходили скарги на те, українські ферми несправедливо «притискають» їх. сільгоспвиробників ЄС. Але експорту української агропродукції показали, що продовольча система ЄС лише виграє від включення продукції українського походження.

«Це рішення б зміцнило європейське сільське господарство», — додав Януш Войцеховський.

Нагадаємо, генсек НАТО відзначив блокаду українських морських портів росією як порушення продовольчої безпеку світу.  

Дізнавайтесь першими найсвіжіші новини агробізнесу України на нашій сторінці в Facebook, каналі у Telegram, завантажуйте додаток у AppStore, підписуйтесь на нас у Instagram или на нашу розсилку.

Виконано за допомогоюDisqus