Висоцький назвав умову, за якою Україна зможе експортувати агропродукцію

Перший заступник міністра аграрної політики та продовольства України Тарас Висоцький розповів, що Україні може вдатися втримати статус першості експортера продовольства попри війну. 

Про це він розказав в ефірі національного марафону «UAразом», пише пресслужба Мінагропроду. 

Він зазначає, що швидке розблокування основних морпортів дозволить закріпити Україні статус одного з основних експортерів у світі. 

«В експорті найбільш критичний фактор — блокування портів Одеси та Миколаєва, тому що понад 90 % експорту сільгоспродукції відбувалося до війни через ці порти. Інша інфраструктура обмежена. Тому, якщо нам вдасться розблокувати найближчим часом порти, навіть за підсумками поточного року ми зможемо як мінімум залишитись у ТОП-10 експортерів продовольства», — каже Тарас Висоцький. 

За його словами, якщо буде експорт альтернативними шляхами, — залізничними чи авто, — то позиції будуть слабшими, оскільки фізично вивезти такий обсяг продукції іншими шляхами швидко не вдасться.

Він роз'яснив, що цю всю інфраструктуру потрібно розвивати, а це займе час.

Нагадаємо, за песимістичним сценарієм цьогоріч в Україні може бути засіяно 70% полів.

Дізнавайтесь першими найсвіжіші новини агробізнесу України на нашій сторінці в Facebook, каналі у Telegram, завантажуйте додаток у AppStore, підписуйтесь на нас у Instagram или на нашу розсилку.

Виконано за допомогоюDisqus