Європейські порти зупиняють обслуговування кораблів, пов'язаних з рф

У всіх державах Європейського союзу, які мають морські або річкові порти почала діяти директива про заборону входу до портів кораблів пов'язаних з росією.

Про це пише «Економічна правда»‎.

Зазначається, що п’ятий пакет санкції ЄС містить норму про те, що вхід до морських і річкових портів заборонений для всіх суден, зареєстрованих під російським прапором. Як порахували у Єврокомісії, наразі діє 2873 торгівельних корабля, з російським прапором, всі вони потраплять під санкції. 

Додається, що зміна формальної реєстрації не допоможе обійти цю санкцію: рішення ЄС поширюється також на усі кораблі, що позбавилися російського прапора після 24 лютого 2022 року. Однак існує загальноєвропейський виняток з цього правила — рішення не буде поширюватися на ті кораблі, що опинилися у скруті —  наприклад, подали сигнал SOS (Mayday). Рішення про допуск таких кораблів буде ухвалюватися індивідуально.

Разом з тим повідомляється, що державам-членам дозволено ухвалювати обґрунтовані винятки, як-то для суден, які перевозять енергоносії, харчові продукти та фармацевтичні препарати до країн ЄС.

Відмічається, що раніше повідомлялося про активізацію цієї норми у портах Італії, Болгарії, Румунії тощо.

Нагадаємо, що засновник компаній «ТІС» Андрій Ставніцер висловив думку, що через блокаду портів Україні знадобиться понад три роки, щоб вивезти врожай. 

Дізнавайтесь першими найсвіжіші новини агробізнесу України на нашій сторінці в Facebook, каналі у Telegram, завантажуйте додаток у AppStore, підписуйтесь на нас у Instagram или на нашу розсилку.

Виконано за допомогоюDisqus