Критичного зростання вартості продуктів в країні немає — Висоцький

Збільшення пропускної спроможності агропродукції України в умовах заблокованих окупантом морських портів питання № 1 для українських аграріїв. Основними партнерами в цьому питанні виступають країни Балтії та прикордонні з Україною країни. 

Таку думку висловив перший заступник Міністра аграрної політики та продовольства України Тарас Висоцький в ефірі телеканалу «Київ», повідомляє пресслужба Мінагропроду.  

«Основними партнерами України в цьому питанні є Литва, Польща, Словаччина, Угорщина та Румунія. Завдяки цим країнам можна експортувати нашу продукцію, яка є надлишковою з точки зору внутрішнього споживання, в порти цих країн для подальшого її транспортування в держави, які були в останні десятиліття імпортерами нашої сільгосппродукції. Ми бачимо, що навіть за цей період пропускна спроможність збільшилася втричі. Поки що вона не максимальна, але суттєво зростає», — розповів Тарас Висоцький.

Він підкреслив, що на базові продукти, які критичні для внутрішнього продовольчого споживання, немає вільного експорту — вони експортуються виключно через видачу ліцензій.  Крім того, на харчові продукти, які мають істотну соціальну значущість, — цукор, крупи, борошно, соняшникова олія — здійснюється регулювання цін.

«Тож наразі підстав для критичного зростання вартості продуктів у масштабах країни немає. Десь може виникнути тимчасовий дефіцит через бомбардування чи зрив логістичних ланцюгів, але в цілому передумов немає», — додав він.

Також, за словами Висоцького, наразі майже в усіх областях України триває посівна — засіяно понад 1,5 млн га. А враховуючи те, що історично ми 70 % продукції експортували, все одно потрібно активно працювати над експортом, оскільки Україна фізично не зможе всю цю продукцію спожити на внутрішньому ринку.

Нагадаємо, п’ять членів Міжнародної ради по зерну засудили російську агресію проти України. 

Дізнавайтесь першими найсвіжіші новини агробізнесу України на нашій сторінці в Facebook, каналі у Telegram, завантажуйте додаток у AppStore, підписуйтесь на нас у Instagram или на нашу розсилку.

Виконано за допомогоюDisqus