П’ять членів Міжнародної ради по зерну засудили російську агресію проти України

Міжнародна рада по зерну (МРЗ) прийняла декларацію, якою засудила російську агресію проти України. Документ ухвалили на позачерговому засіданні ради, ініційованому Україною та підтриманому 5 членами цієї міжнародної організації — ЄС, Канадою, США, Швейцарією та Японією. 

Про це повідомляє пресслужба Мінекономіки.

Відмічається, що основною метою засідання було засудження повномасштабної війни рф проти України, обговорення руйнівних наслідків російської збройної агресії для світового ринку торгівлі зерном та світової продовольчої безпеки.

Читайте також: 1 млн т зерна Дунаєм, або Як експортувати українське зерно в умовах війни

За оцінкою заступника міністра економіки України Тараса Качки, російська агресія проти України вплине приблизно на 25% світової торгівлі зерновими і спричинить серйозні наслідки, включаючи скорочення пропозиції, зростання світових цін, продовольчу інфляцію та погіршення доступності харчових продуктів в країнах-імпортерах, особливо пшениці. 

«‎росія, окрім того, що блокує українські порти, сама запроваджує обмеження на експорт зерна та мінеральних добрив. Це вже вплинуло на світові ціни та безумовно матиме вплив на майбутні врожаї, що відобразиться на його ціні та доступності. Такі дії агресора — це свідома провокація, спрямована на те, щоб поставити світ у залежність від рф»‎ », — підкреслив Тарас Качка.

Відмічається, що за результатами засідання вперше в історії МРЗ було прийнято декларацію, у якій дії одного з членів ради були визнані несумісними із положеннями Конвенції про торгівлю зерном 1995 року.

Додається, що серед іншого, декларацією засуджується повномасштабна військова російська агресія проти України та закликається до негайного її припинення і виведення усіх військ з території України. Документ підтримала абсолютна більшість присутніх членів МРЗ, як країн-експортерів (94% голосів), так і країн-імпортерів (82% голосів). 

Зазначається, що прийняття такої декларації може слугувати надалі для виключення рф із Міжнародної ради по зерну та, як наслідок, зменшення політичної ваги країни-агресора у світі.

Нагадаємо, раніше перший заступник міністра аграрної політики та продовольства України Тарас Висоцький назвав умову, за якою Україна зможе експортувати агропродукцію. 

Дізнавайтесь першими найсвіжіші новини агробізнесу України на нашій сторінці в Facebook, каналі у Telegram, завантажуйте додаток у AppStore, підписуйтесь на нас у Instagram или на нашу розсилку.

Виконано за допомогоюDisqus